תיאטרון בובות

אחת האופציות שגורמות לצופים הנאה רבה היא תיאטרון בובות. זאת כיוון שמדובר בדרך שהיא שונה מההצגה התיאטרלית הרגילה.

סוגים שונים של תיאטרון בובות

בתיאטרון בובות של תיאטרון אורתו דה הבובות הן אלו שמחליפות את השחקנים ואת השחקניות. הבובות משמיעות קולות והן מדברות ושרות, הן גם זזות ולכן המופע כולו הוא מסקרן ביותר. הצופים אוהבים מאד לצפות בתיאטרון שהוא יוצא דופן ולכן הם שמחים מאד להגיע למופעים מסוג זה והם נהנים לכל אורכה של ההצגה.

הבובות שמופעלות בתיאטרון בובות

הבובות למטרה זו הן בובות יצוקות או מפוסלות. אמני בובות מייצרים אותן על פי הדרישה של אנשי התיאטרון דמויות מסוימות כמו נשים, גברים או ילדים. יש אמני תיאטרון בובות שמחזיקים את הבובות בידיהם ומניעים אותן מצד לצד או קדימה ואחורה על פי התסריט והתפקיד של כל בובה.

יש גם בובות שנעות על חוטים והן נקראות מריונטות. אפשר למשוך בחוטים הארוכים באופן מועט או באופן רב ובהתאם לכך יש שינויים במיקומן של הבובות אשר נעות לכיוונים שונים. השחקנים של תיאטרון אורתו דה נהנים להפעיל את הבובות האלה ובדרך כלל כל אחד מהם אחראי על שתי בובות והוא מניע אותן בו זמנית על פי התוכן.

בובות מיוחדות בתיאטרון בובות

מעבר לכך יש גם בובות כפפה, מדובר בכפפה שמלבישים על היד שיש עליה דמות והשחקן תיאטרון מזיז את היד לכל עבר וגם מדבר בשמה של הכפפה, כמו הדמויות המוכרות והאהובות מהסדרה הטלוויזיונית לילדים פרפר נחמד.

כמו כן יש בובות פיתום, מדובר בבובות גדולות אשר המפעיל שלהן מדבר מהבטן ולכן זה נשמע כאילו שהבובות הן אלו שמדברות. הוא מחזיק את הבובה בידו ובעזרת חוטים או בדרכים נוספות הוא יוצר תנועתיות איתה והוא מדבר הן בשמו והן כאילו מגרונה של הבובה, כמו לדוגמה אב ובן או שני חברים שמדברים.

אופציה זו היא מצחיקה מאד והילדים אוהבים לראות את הפלא של דיבור שנראה כאילו שהבובה מדברת.

הפעלה של בובות בעידן המודרני

הקידמה והטכנולוגיה מגיעות לכל תחום בחיינו וגם בתיאטרון בובות לילדים אפשר כעת לבצע הפעלת של הבובות השונות באמצעות שלט רחוק או באמצעים מכניים מתוחכמים. כך אפשר ליצור שינוי במיקום ובתנועתיות של כל בובה לשמחתם הגדולה של הצופים. זוהי חוויה עוצמתית עבור כל מי שנמצא בקהל והצופים ובעיקר הילדים מזדהים עם דמות זו או אחרת ומגלים אליה המון אמפטיה לאורך כל ההצגה.

פסטיבלים של תיאטרון בובות

תיאטרון אורתו דה מפעיל מעת לעת תיאטרון בובות במיקומים שונים. האופציה האהובה ביותר על הילדים היא לראות זאת בפסטיבלים שמותאמים לנושא תיאטרון בובות ובו אפשר לראות מבחר של כמה הצגות. בכל אחת מהן הנושא הוא שונה ולכן רואים דמויות חדשות ויפהפיות אשר לכל אחת מהבובות יש תפקיד שלה. כיוון שילדים אוהבים מאד בובות והם נהנים מהעובדה שהבובות מקבלות האנשה ויש להן מה לומר לאורך כל ההצגה, הם נהנים מאד מהמופע שהוא בדרך כלל גם מצחיק ומבדר.

אם אתם רוצים ליהנות עם הילדים שלכם, בואו לראות תיאטרון בובות באחת התהלוכות, מופעי הרחוב או הפסטיבלים הקרובים שהם ייעודיים לנושא זה.