תיאטרון בובות לילדים

ילדים אוהבים לחוות חוויות שהן ייחודיות ואחת מהן היא תיאטרון בובות לילדים. הם רגילים לראות הצגות באולמות תיאטרון או בטלוויזיה שבהם מופיעים שחקנים ושחקניות, אך תיאטרון בובות זה חדש עבורם.

היופי של תיאטרון בובות לילדים

תיאטרון בובות לילדים מבצע הנפשה של הבובות והן ממלאות תפקידים של השחקנים ושל השחקניות. הילדים אוהבים בדרך כלל בובות ולכן הנראות האחרת של הבובות שמבצעות תפקידים ונעות לאורך כל ההצגה של תיאטרון אורתו דה, מסקרנת אותם מאד. יש הצגות שהן מקוריות ואחרות שהן מבוססות על סיפורים שהילדים מכירים מהצגות שביקרו בהן או מתוך ספרים שמקריאים להם מעת לעת.

ההורים אוהבים לחשוף בפני ילדיהם דברים מיוחדים ולכן הם בוחרים להגיע איתם אל תיאטרון בובות לילדים שנערך באולמות התיאטרון או בפסטיבלים השונים. כך או כך הילדים יושבים מרותקים מתחילת ההצגה ועד סופה. לעיתים אם הבובות שרות שירים שהם מכירים, הילדים מצטרפים אליהם בשמחה גדולה וכך כל האולם נראה ונשמע כמו מקהלה אחת גדולה.

תמונה מתוך הצגת - בייביז

הפעלה של בובות בתיאטרון הבובות

שחקני תיאטרון בובות לילדים מפעילים את הבובות בכמה אופנים. יש מקרים שבהם השחקנים אוחזים בבובות שהן מפוסלות או יצוקות, מניעים אותן לכיוונים השונים ותוך כדי התנועתיות הם גם מספרים את סיפור ההצגה והילדים נהנים מאד מהוויזואליות הייחודית של השחקנים והבובות יחד.

יש גם אופציה של תיאטרון בובות אשר השחקנים מניעים אותם על גבי חוטים והן נקראות מריונטות. לחלק העליון של כל בובה מחובר מתקן מעץ וקשורים אליו חוטים שמניעים בכל פעם איבר אחר על פי הפעולה של השחקן. כך לעיתים הרגליים זזות או רוקדות, הידיים, הראש וכו'. שילוב התנועה של כל אחת מהבובות על פי התפקיד שלה בהצגה, יוצר הרמוניה עיצובית מרשימה ביותר לשמחתם של הילדים המופתעים.

בעידן המודרני יש גם הצגות שבהן מפעילים את הבובות באמצעים מכניים מיוחדים או באמצעות שלט רחוק וכך השחקנים אינם צריכים לבצע את הפעולות הטכניות אלא רק מקריאים את הטקסטים.

אחת האופציות המסקנות היא בובות פיתום שמופעלות על ידי שחקן שמסוגל לדבר מהבטן. הוא מבצע תיאטרון בובות לילדים בסגנון יוצא דופן והילדים נותרים פעורי פה. הוא מסוגל לדבר בקולו בתפקיד שלו וגם בקול אחר מהבטן בתפקיד של הבובה. בנוסף לכך הוא מבצע איתה הבעות פנים מצחיקות, עוויתות קפיצות ופעולות רבות נוספות על פי התסריט של ההצגה.

פסטיבלים ומופעי רחוב

שחקני תיאטרון אורתו דה מבצעים מעת לעת הצגות תיאטרון בובות לילדים בפסטיבלים שונים ברחבי הארץ. הילדים נהנים להתגודד סביב הבמה המאולתרת או במיקומים אחרים שבהם השחקנים מעלים את ההצגה הייחודית שמשתתפים בה בובות בדמויות שונות. הילדים נהנים הן מהאנשה של דמויות שמוכרות להם וגם מהאנשה של דמויות אחרות שהם לא מכירים אך מהר מאד הם מתחברים לדמות ולפעולות שכל אחת מהבובות מבצעת.

אם אתם מחפשים פעילויות מיוחדות לילדים שלכם בחופש או בתקופות אחרות של השנה, אתם מוזמנים לראות תיאטרון בובות לילדים של תיאטרון אורתו דה. אין לנו ספק שהילדים שלכם יוקסמו מצורת הביטוי החדשה שמתרחשת גם על ידי בובות ולא רק על ידי השחקנים הרגילים. כך הם ייחשפו לאופציות חדשות בקטגוריה של תיאטרון רחוב שהם לא הכירו עד עתה.

עבור הילדים זה שילוב מנצח של תיאטרון, מחזמר והאהבה לבובות.