הצגות ליום פורים

חג פורים הוא חג יהודי עתיק וחגיגי המציין את הצלת היהודים מידי המן הרשע. החג ידוע באווירה של שמחה, של צחוק, של תחפושות, של משלוחי מנות, של קריאת מגילה וארוחות חגיגיות. הצגות ליום פורים הן דרך נפלאה ליהנות מחוויה משותפת כמשפחה במהלך חג הפורים. הן מציעות בידור איכותי, מעוררות את הדמיון ומאפשרות לילדים לצחוק, לשיר ולרקוד יחד.

הצגות ליום פורים – איך לבחור הצגות ילדים?

בחירה של הצגה מתאימה לגיל ולתחומי העניין של הילדים תבטיח שהם ייהנו מהחוויה ויספגו ממנה את המסרים החשובים.

התאמה לגיל הילד:

חשוב לבחור הצגה המתאימה לגיל הילד. לילדים קטנים יתאימו הצגות לפורים קצרות, פשוטות ועם תוכן מוכר ואילו ילדים גדולים יותר ייהנו מהצגות ארוכות יותר, מורכבות יותר ועם תוכן חדש ומעניין.

תחומי עניין:

בחרו הצגה העוסקת בנושאים שמעניינים את ילדיכם. ילדים שאוהבים מוזיקה ייהנו מהצגות מוזיקליות, ילדים שאוהבים סיפורי אגדות ייהנו מהצגות המבוססות על סיפורים אלה ועוד.

אורך ההצגה:

שימו לב לאורך ההצגה. ילדים קטנים יכולים להתרכז לזמן קצר יחסית, ולכן עדיף לבחור הצגה קצרה. ילדים גדולים יותר יכולים להתרכז לזמן ארוך יותר, ולכן אפשר לבחור הצגה ארוכה יותר.

מיקום ההצגה:

בחרו הצגה שמתקיימת במקום שנוח לכם להגיע אליו. שימו לב למרחק, לזמן הנסיעה, לאפשרויות חניה וכדומה.

מחיר הכרטיסים:

קחו בחשבון את מחיר הכרטיסים. הצגות ילדים עלולות להיות לפעמים יקרות, ולכן חשוב לקבוע תקציב מראש.

ביקורת על ההצגה:

כדאי לקרוא ביקורת על ההצגה ההצגה לפני שאתם רוכשים כרטיסים ולבדוק האם ההצגה מתאימה לגיל הילדים, לסגנון ועוד.

המלצות

שאלו חברים או מכרים שהיו בהצגה עם ילדיהם מה דעתם. אם לא הצלחתם לקבל המלצות ממכרים שהיו בהצגה, נסו לדלות חוות דעת על ההצגה באתרי האינטרנט, בפורומים ייעודיים, בקבוצות פייסבוק ועוד.

הכנת הילדים

הכינו את הילדים לקראת ההצגה. ספרו להם על מה ההצגה, מה עומד לקרות בה, והכי חשוב – צרו ציפייה חיובית.

הצגה בייביז

הצגות ילדים בתיאטרון "אורתו- דה"

תיאטרון "אורתו- דה" מעלה הצגות ילדים מצחיקות ומשעשעות בסגנונות שונים. זוהי הזדמנות לצלול עם הילדים לעולם תרבות, לעולם חדש ומשעשע, לעולם שבו הילדים יושבים מרותקים, מסוקרנים, משועשעים ונהנים יחד עם ההורים מעולם של צחוק נהדר.

הנה כמה מההצגות המומלצות:

"ספיקלס":

הצגת תיאטרון מרהיבה לכל המשפחה. זוהי הצגת פנטומימה, הצגה ללא מילים, ועל אף שלא נאמרת בה מילה אחת, הילדים יושבים מרותקים, נהנים ומבינים את כל המסרים ללא מילים.

"מרק עוף":

 הצגה משעשעת ומרגשת עם הרבה צחוקים והרבה כאבי בטן מרוב צחוק. ההצגה מספרת על שני שפים מומחים המגיעים ללמד איך מכינים מרק עוף, אך במהלך הלימוד, העוף "פולקע" מעביר את שני השפים שיעור משעשע ויצירתי, שיעור שבו הוא מוכיח להם שגם עוף קטן יכול להיות טבח גדול.

"בייביז":

הצגה קסומה לתינוקות ולפעוטות וגם למבוגרים, הצגה ללא שחקנים, הצגה שבה בובות מחליפות את השחקנים והן רוקדות שרות, מדברות  ומתנענעות בדיוק כמו שחקנים אמיתיים.

בייביז זו הצגה שבה שני תינוקות, הבובות, שרק עכשיו למדו ללכת יוצאים מהלול ומגלים את עולם המבוגרים. הם חוקרים את העולם החדש בדרך מלאה ביצירתיות, בחוש הומור ובהרבה צחוקים.

נוקאאוט:

נוקאאוט זו הצגה המספרת על קנגורו צעיר שחוקר את עולם האנשים. הוא מנסה להבין איך בני האדם קופצים, משחקים ורצים. במסגרת תהליך הלמידה הוא מגיע אל זירת אגרוף , פוגש חבר חדש ומתחיל הכול מחדש.

לסיכום,

פורים הוא היום שבו כדאי ללכת עם כל המשפחה להצגת ילדים, בחרו את ההצגה המתאימה לכם והכי חשוב – תיהנו מהזמן עם ילדיכם!