הצגות ילדים בשבת – אטרקציות לכל המשפחה

זמן בילוי משפחתי ביחד, חובה לנשמה, יש לפעילות שכזאת המון יתרונות:

 1. זמן איכות יחד: בילוי בשבת הוא הזדמנות להתרכז במשפחה ולהקדיש זמן איכות לילדים. יכול להיות זה זמן לשחק יחד, לקרוא סיפורים, לעשות מגוון פעילויות משותפות או להכין ארוחה מיוחדת.
 2. טיולים ויציאה לטבע: השבת היא הזדמנות מצוינת לצאת לטיולים ולהתרענן בטבע. יכול להיות זה ביקור בפארק, בטיול לשמורה טבעית או לחקור מקומות חדשים בעיר.
 3. יצירה ויצירתיות: בילוי שבת עם הילדים יכול לכלול פעילויות יצירתיות כמו ציור, יצירת מתכונים, עבודות יד, חריטה או בניית משחקים. יצירה משותפת עם הילדים מעודדת יצירתיות ומחברת בין המשפחה.
 4. סרטים והופעות: ישנם מגוון סרטים, הצגות ילדים והופעות המוצעים במהלך שבת. זאת יכולה להיות הזדמנות לצפות בסרט חדש בקולנוע או לראות הצגה תיאטרלית מרגשת, כמו שמציע גם תיאטרון אורתו דה.

תיאטרון אורתו דה מציג בשבתות מגוון רחב של הצגות.

הנה כמה דוגמאות להצגות המוצגות בתיאטרון אורתו-דה בשבתות:

"מרק עוף": הצגה ילדים מקסימה שמבוססת על סיפור ילדים ידוע. הילדים יכולים להתרשם מהשילוב של מוסיקה, תנועה ואמנות במה.

"ספיקלס": הצגה המספרת את סיפורה של ילדה צעירה שעוברת לגור בבספיקלס. הילדים מקבלים הזדמנות להכיר דמויות קסומות ולהתרשם מציפורים ואווירה מופלאה.

 "אבנים": הצגה מרהיבה המספרת סיפורם של אנשים וחיות שעוברים דרך שינויים ואתגרים. הילדים מקבלים תודעה חיובית ומעוררת השראה דרך מוסיקה, תנועה ותפאורה מרהיבה.

"בייביז": הצגה מרגשת המתארת את חיי תינוקות ומבוגרים בעידן של היום. ההצגה משתמשת במוסיקה חיה, תנועה וסצנות עוצרות נשימה.

יתרונות צפייה בהצגות בשבת:

 1. ייחודיות הזמן: תיאטרון שמציג הצגות ילדים בשבת מציע לקהל אפשרות ליהנות מבילוי בתחום התרבות בזמן הסופ"ש, שבו רוב האנשים פנויים ויש להם זמן פנוי מהעבודה והלימודים.
 2. מגוון הצעות: תיאטרון שמציג הצגות בשבת מציע מגוון רחב יותר של הצגות ואירועים תרבותיים לקהל. המבצעים מותאמים לקהל הפוטנציאלי של הסופ"ש וניתן למצוא מגוון רחב של ז'אנרים כמו דרמה, מחזמר, קומדיה, תיאטרון ילדים ועוד.
 3. אפשרויות למשפחות: תיאטרון שמציג הצגות בשבת נותן אפשרות למשפחות לשתף פעולה וליהנות מזמן איכות ביחד. הצגות ילדים בשבת יכולות להיות מאוד משפחתיות, כך שגם ההורים והילדים יכולים ליהנות מחוויה תיאטרלית משותפת.
 4. קהל מגוון: תיאטרון שמציג בשבת מגיע לקהל רחב יותר.

לבילוי שבת עם הילדים יש משמעות ייחודית וחשיבות רבה.

הנה כמה רעיונות לבילוי שבת מיוחד עם הילדים:

 1. פיקניק בטבע: תכנון פיקניק בטבע באחד מהפארקים המקומיים או בחוף הים יכול להיות זמן נהדר לשחזר אנרגיות וליהנות מהאוויר הטרי והמקום הפתוח.
 2. משחקי קופסא ופעילויות משפחתיות: ניתן לשבת יחד ולשחק משחקי קופסא מועדפים על כולם, לסדר תחרויות ספורטיביות או לערוך פעילות משפחתית מיוחדת כמו להכין עוגיות או לבנות מגרש משחק בגינה.
 3. ביקור במוזיאון או במופע מוזיקלי: בערב שבת אפשר לצאת לביקור במוזיאון מעניין או להקשיב להופעת מוזיקה חיה במקום קרוב. זהו דרך מעניינת להכיר אמנות, תרבות ומוסיקה יחד עם הילדים.
 4. טיול בעיר היסטורית: אם יש בעירכם אזור היסטורי, כדאי לתכנן טיול בו עם הילדים. ניתן לבקר באתרים היסטוריים, להתרשם מהבניינים ולשמוע סיפורים על העבר.
 5. קריאת סיפורים ואומנות: לקרוא ספר מעניין לקרוא ביחד עם הילדים, ואם אתם יצירתיים, ניתן להציע להם לכתוב או לצייר את הסיפור שלהם. זו הזדמנות נהדרת לקידום את הדימוי העצמי ואת הסיפור שלהם.

שאלות תשובות

תיאטרון אורתו-דה מתמקד בקהל צעיר ובמשפחות, ובנוכחות הצגות בשבת הוא מציע יותר אפשרויות לקהל זה להנות מהפקות תיאטרליות בימי הסופ"ש שבהם יש להם יותר זמן פנוי.

איכות הצגה אינה תלויה ביום בו היא מוצגת, ולכן אין דבר כגורם ישיר בין הצגה שניתן לראות בשבת לבין הצגה שלא.

משפחות, צעירים וצעירות, זוגות וצמדים, אוהבי תרבות ואמנות, וכל עם ישראל שמעוניין ליהנות מתרבות איכותית בסופי השבוע!

לסיכום,

לא סתם בחר תיאטרון דה אורתו להציג גם בשבת, באמצעות הצגה בשבת מסוגל התיאטרון לתרום הרבה לקהל הצופים הנאמן שלו:

 • לאפשר פרידה מהימים העמוסים והמתוחים של השבוע העסוק. ימי השבת מציעים לקהל זמן מוגבל יותר של הפנאי ובעצם יוצרים אפשרות ליהנות מבילוי תרבותי ותיאטרלי.
 • תרבות הצפייה: התיאטרון מקדם את תרבות הצפייה בישראל ומחזיק בקריטריונים איכותיים גבוהים. הפעלת הצגות בשבת מציעה לקהל נוסף יותר אפשרויות לגשת לתרבות ולהשתתף בחוויה תיאטרלית.
 • הופעות מיוחדות: תיאטרון אורתו דה יכול להציע הופעות מיוחדות בימי השבת, כגון הופעות נוספות, אירועים מיוחדים או הצגות על רקע חגים ומועדים מיוחדים.
 • בילוי למשפחות: השבת היא זמן מצוין למשפחות לשתף פעולה וליהנות מפעילויות משותפות. משפחות מגיעות להצגות בשבת כדי ליהנות מהפקות תיאטרליות המיועדות לילדים ולמשפחות, שמביאות להם חוויה תרבותית משותפת.
 • מענה לזמן פנוי של צעירים וצעירות: הצעירים והצעירות מהווים חלק חשוב מהקהל שמגיע להצגות בשבת. זהו זמן שבו רבים מהם פנויים מלימודים או עבודה ומחפשים אפשרויות בידור ותרבות לחוויה בסופ"ש.
 • ביצוע מושלם לזוגות: זוגות צעירים או מבוגרים, מגיעים להצגות בשבת כחלק מבילוי הסופ"ש. הם מחפשים חוויה תיאטרלית מעניינת כחלק מהפעילויות הרומנטיות או התרבותיות שלהם.
 • המקום המושלם לאוהבי תרבות ואמנות: ישנם אנשים שחובבי תרבות ואמנות בכללו ותיאטרון בפרט, שמגיעים להצגות בשבת כדי ליהנות מחוויה תיאטרלית איכותית ולהתרענן רוחנית.
 • יכולת פיתוח הדמיון: צפייה בהצגות בשבת בה הקהל עירני יותר, מאפשרת יותר התערבות של הקהל בהצגה עצמה, יותר מעורבות תורמת גם להפעלת יותר דימיון, שני הצדדים יוצרים מרווחים.