מופע לכל המשפחה

החיים של המשפחות בנויים מרצף של חוויות שהם צוברים יחד. בכל פעם ההורים בוחרים מקום בילוי אחר, בהתאם לאירועים שיש בעיר או בקרבת מקום, על פי התחושה שלהם מה הילדים יאהבו וגם בהתאם לשיחות עם הילדים וההעדפות שלהם.

 

כרטיסים למופע לכל המשפחה

אם לאחר ההסבר של ההורים, הילדים מעוניינים להגיע למופע מסוים, הם רוכשים כרטיסים. הילדים נהנים מהעובדה שמדובר באופציה של מופע לכל המשפחה ולכן כולם הולכים יחד הן ההורים או אחד מהם והן הילדים בגילאים המתאימים. קשה להם לדעת למה לצפות ואיך ייראה המופע, אך בדרך כלל הם די מתרגשים ומצפים בכיליון עיניים לתחילת המופע.

הצגה- מרק עוף

מופעים מרהיבים לכולם

קיימים סוגים שונים של מופעים, חלקם כוללים הרבה מאד שירים אשר מושרים על ידי הזמרים והשחקנים. במקרים רבים אלו שירים שהילדים אוהבים ומכירים בעל פה ולכן באופן טבעי הם שרים ונהנים מכל דקה של מופע לכל המשפחה.

 

מעבר לכך הם רואים פנים אל פנים דמויות מוכרות שהם רואים בדרך כלל בטלוויזיה כמו שחקנים או זמרים ספציפיים ולכן סף ההתרגשות הוא גבוה מאד. השחקנים של תיאטרון אורתו דה לובשים את הביגוד שמותאם להצגה ובדרך כלל מדובר בטרנדים אופנתיים וצבעוניים, שהם מושקעים מאד ובצבעים בולטים ומעוררי רושם רב.

 

יש קשר מהותי בין הביגוד לקונספט של מופע לכל המשפחה ולנושא שלו. כך אפשר לראות את השחקנים בלבוש הקשור לדוגמה לג'ונגל ולחיות או לכל נושא אחר שאהוב על הילדים ולכן יוצר ביניהם תקשורת מעולה.

 

יש מופעים לכל המשפחה שמתקיימים באולמות תיאטרון או באולמות גדולים אחרים שמותאמים למופעים והילדים עם מאות ילדים נוספים נהנים מהמופע הארוך ולא מעוניינים שהוא יסתיים.

 

מופעים בפסטיבלים

אירועים לילדים שמתקיימים בשטחים פתוחים מתרחשים בדרך כלל בזמנים  שבהם הילדים בחופשה כמו בחופש הגדול, בחול המועד סוכות או בחול המועד פסח. הפסטיבלים האלו מתואמים  במרחבים גדלים כמו פארקים שיש בהם אפשרות להציב כמה במות עבור מופע לכל המשפחה. מאד נחמד לראות לקראת תחילת המופע את הילדים שמגיעים מכיוונים שונים וכולם רוצים ליהנות ממופע לכל המשפחה כיוון שברור להם שזה יהיה מופע ברמה גבוהה.

 

ההורים שמחים שהילדים זונחים קצת את המסכים ומתרכזים בנושאים תרבותיים. כך הם יודעים מהו מופע ומהן ההצגות לילדים שמעלים השחקנים המוכשרים של תיאטרון אורתו דה. ילדים רבים מרגישים שהם חלק מההצגה הגדולה ולכן בהתאם לנושא ולמוזיקה הם משתפים פעולה, רוקדים ושרים.

 

מופעים שהם ייחודיים

בפסטיבלים אפשר ליהנות גם ממופעים יוצאי דופן כמו מופעי פנטומימה שבהם השחקן או כמה שחקנים מעלים מופע שהוא ללא מילים. הילדים נחשפים לשפת הגוף שלהם וכך גם ללא מילים הם מבינים את המהות ונהנים מאד. שחקנים רבים מציעים מעת לעת גם לילדים מסוימים לעלות על הבמה וזאת כדי ליצור שיתוף פעולה ולהעניק לילדים את החוויה של ההופעה מול קהל.

 

יש גם מופעי רחוב שבהם השחקנים נעים בתהלוכה ומבצעים פעלולים כמו ג'נגלינג, הופעה באמצעות לפידי אש, נעים על חד אופן או הולכים על קביים גבוהות. כל אופציה כזו מעוררת תשומת לב רבה והילדים וגם המבוגרים עומדים מסוקרנים ואינם יכולים להזיז את עיניהם מהשחקנים המוכשרים שמעבירים מופע קסום המלווה בהמון מוזיקה.