תיאטרון האימפרוב

תיאטרון האימפרוב מבוסס על הנחת היסוד שלכל אדם יש חוש דרמטי ואיפה שהוא חבויות תכונות רבות אשר לא מקבלות ביטוי ביום יום. המטרה היא להוציא את הרבדים הפנימיים הללו ולאפשר להם להיות נוכחים בלמידה של תחום התיאטרון ודבר זה יהיה להם לעזר לאורך כל חייהם.

למידה של אימפרוביזציות

אימפרוביזציות הם אלתורים שנעשים ברגע, בשביל לשחק מספיק הבזק של שניה שבה מישהו ידבר על משהו או יזרוק מילה אחת מיוחדת או מיותרת וכבר הוא מזה סלט ענקי וסיפורים מכאן ועד להודעה חדשה.

כדי לדעת איך להכין מטעמים מהמילים הבודדות הללו ולהצחיק את הקהל, צריך ללמוד תחום זה כיוון שזה לא דבר שיודעים ומיישמים ברגע. כל אדם צריך לקלף כמה שכבות שעוטפות אותו באופן קבוע, כדי להיות מסוגל לבצע את האלתורים הללו ולהצחיק את עצמו ואת הקהל.

שינויים ברבדים האישיים

ליצירת אימפרוביזציות אדם צריך להיות בעל דמיון עשיר כדי לחלום ולפנטז על הצעדים הבאים שלו ובגדול. הכוונה היא לא לראות בחשיבה מה שיקרה בעוד יום או בעוד יומיים אלא בטווח הרחוק, כמו לבנות מגדלים באוויר, להוסיף עוד נדבך ועוד נדבך לחלום, כדי ליצור מרחב עצום של דמיון שהאדם רואה בחלומותיו.

לא חייבים להגשים את החלומות אך חשוב שהם יהיו בראשו של האומן, כי יגיע יום שבו הוא יהיה מול הקהל ויוצר מצב שהוא יוכל להשתמש בכל הידע שהוא אגר בראשו וכך יהיה לו חומר מוכן עבור ההופעה לקהל.

יצירתיות היא שם המשחק

אחת התכונות החשובות של האדם היא היצירתיות, זוהי תכונה אישית נרכשת שנראית אחרת אצל כל אדם. אחד הוא מוכשר בכל מה שקשור לכושר הביטוי שלו ואחר הוא בעל יכולת מדהימה להביע את עצמו בציור, או ביצירה אמנותית אחרת כמו פיסול. החשיבה היא להיות יצירתי בכל מה שקשור להגשה ולדיבור מול גורמים אחרים.

ככל שהאדם נסחף לתחום היצירתיות מהקרביים שלו, כך הוא משוחרר יותר והוא נהנה מהפעילות של עצמו. לאחר שהוא משוחרר פעם פה ופעם שם, הוא מרגיש נינוח בסיטואציה הזו ולכן ממשיך לטפח אותה.

שינויים באישיות

ההשתחררות מהקיבעון אינה מתרחשת ביום אחד, נדרשים לשם כך הרבה מאד תרגילים והבנות ולכן לומדים זאת במסגרת תיאטרון אימפרוב צעד אחר צעד. לכל תלמיד לוקח פרק זמן אחר עד שיורד לו האסימון והוא מרגיש בנוח מהטוויסט שהוא מבצע באיטיות באישיות שלו.

פתאום קיימת גמישות יותר, חשיבה שהיא חיובית והמון יצירתיות אשר פורצת כל פעם בדרך אחרת. השינוי קורה רק כאשר האדם מרגיש שלם עם השינוי באישיות שלו, עם הזרימה אחר הגחמות של עצמו . אך כשזה קורה, השמיים הם הגבול ופתאום נוצר פער תהומי בין ההתנהלות של התלמיד ביום שהוא הגיע לקורס כשהוא מלא בהיסוסים ובהתלבטויות, מול האדם שמסיים בחדווה גדולה את קורס תיאטרון האימפרוב.