תיאטרון בובות – הצגה מרגשת לקהל הצעיר

כשהייתי קטנה אהבתי ללכת להצגות ילדים, אבל לא להצגות רגילות עם שחקנים בשר ודם, אלא לתיאטרון מיוחד, תיאטרון בובות. אני זוכרת כמה הצגות מפורסמות כמו "הדייג ודג הזהב" , "עוץ לי גוץ לי" ועוד, הצגות שבהן אני יחד  עם חבריי ישבנו מרותקים אל הבובות שהעבירו את הסיפור בדרך מיוחדת ומרותקת.

היום כשאני כבר אימא לילדים אני מחפשת את הדרך להעניק לילדיי את החוויה הנפלאה שחוויתי בימי ילדותי, מחפשת דרך איך להעשיר את העולם שלהם, איך לצרוב בהם חוויות ילדות שילוו אותם שנים רבות ובוחרת לקחת אותם לתיאטרון בובות ולהתרגש אתם ביחד, כל אחד מסיבות שונות. אני מתרגשת מזיכרונות הילדות הנפלאים הצפים בי והם מהחוויה החדשה שהם חווים.

אז אם גם אתם מעוניינים להעניק לילדים שלכם חוויה חדשנית ומרתקת, לפתוח להם צוהר אל עולם חדש, בואו אתם לתיאטרון הבובות הנפלא והמרתק של "תיאטרון אורתו –דה".

בואו לראות את שחקני אורתו – דה בפעולה ולחשוף את הילדים לאופציות חדשות של הצגות שעד היום הם לא הכירו, ההנאה מובטחת לילדים וגם למבוגרים. את תיאטרון הבובות של אורתו – דה תוכלו לראות בבתי תיאטרון שונים ברחבי הארץ או בפסטיבלים של הצגות ילדים כמו למשל בפסטיבל השנתי להצגות ילדים המתקיים בחיפה ועוד.

נא להכיר: אורתו – דה תיאטרון בובות לילדים

תיאטרון בובות הוא תיאטרון שבו השחקנים אינם מופיעים על הבמה ואינם נחשפים לעיני הילדים, אלא מפעילים בובות ששרות, מדברות, רוקדות וזזות. תיאטרון בובות מבצע הנפשה של בובות המבצעות תפקידים בדיוק כמו השחקנים עצמם.

באורתו – דה תיאטרון בובות לילדים, הילדים מוקסמים מהבובות המככבות לאורך כל ההצגה.  בחלק מההצגות הם מכירים את הסיפור מספרות הילדים וחלק מההצגות הן חדשות להם. בכל סוג של הצגת בובות, בין אם הם מכירים את הסיפור ובין שהם לא מכירים, הם יושבים מרותקים, מתחברים אל הדמויות, ואם הם מכירים את השירים ששרות הבובות הם מצטרפים אליהן בשירה אדירה ושמחה הנשמעת כמו מקהלה גדולה.

"בייביז" היא הצגת ילדים שבה מככבות שלוש בובות המציגות שלושה תינוקות ענקיים שרק עכשיו למדו ללכת. במבצע נועז שלושת התינוקות מוצאים את עצמם מחוץ ללול, בעולם הגדול שבחוץ.

במבט מופתע ועם הרבה אומץ חוקרים התינוקות את העולם שבחוץ. הם מגלים את המציאות החדשה והופכים את ההתנהגות האנושית למשחק ילדים עם הרבה הומור, הרבה אהבה, עם דמיון וחמלה.

את ההצגה כתבו דניאל זפרני וינון צפריר, הרעיון והבימוי הוא של דניאל זפרני, את עבודת הדרמטולוגיה עשתה יפעת זנדני – צפריר ואת המסכות רות טובי.

התסריטאים ושאר אנשי הצוות בתיאטרון אורתו דה מכירים היטב את העולם של הילדים. הם בוחרים דמויות ומצבים שמדברים אל הילדים כמו גננות, ילדי הגן, אפיזודות משפחתיות, סיפורים ומצבים שקשורים ללימודים ולבית הספר ולסצנות אחרות המוכרות להם מחיי היום יום. השילוב של מה שהם רואים על הבמה יחד עם הסביבה המוכרת להם מהווה שילוב מנצח הסוחף ומרגש את הילדים.

הילדים, כאמור מרותקים ומסוקרנים. הם מתעניינים בכל מה שמתרחש על הבמה וגם בצד הטכני. הם מבקשים לדעת מי מפעיל את הבובות, איך הבובות משנות מיקום וקולות, איך הן קופצות, איך הן הולכות, איך הן עומדות, איך הן מדברות שרות וצוחקות. בסיום ההצגה כשהבובות משתחוות לקהל ואומרות לו תודה, בדיוק כמו השחקנים האמיתיים, מחיאות הכפיים הסוערות נשמעות מקצה לקצה של האולם או שהן ממלאות את כל הרחוב, כשהן מופיעות בתיאטרון רחוב.

בתיאטרון אורתו דה אוהבים להציג באמצעות בבובות ומשלבים אותן בהצגות נוספות כמו אבנים, מרק עוף וספיקלס. בספיקלס ובמרק עוף הילדים מוקסמים מהשילוב של התנועה וההיכרות עם הדמויות הקסומות ומאווירה נפלאה. אבנים זו הצגה שמספרת את הסיפור של אנשים שעוברים שינויים ואתגרים, הצגה מרשימה ושובת לב המתאימה גם למבוגרים.

תיאטרון בובות זו דרך נהדרת להעביר זמן איכות יחד, ילדים עם ההורים. באמצעות ההצגות הייחודיות אפשר להעביר לילדים מסרים שונים וחשובים לעולם הילדים. הילדים מזדהים עם הבובות, באמצעותן הם מבינים את מאפייני ההתנהגות שלהם, את הבחירות שלהם ומצליחים ללמוד הרבה על עצמם.

ולא פחות חשוב: כשהילדים יאהבו את תיאטרון הבובות ואת מה שהם רואים על הבמה, הם ישמחו בעתיד להגיע גם אל ההצגות האמתיות  בבימות התיאטרון השונות ובפסטיבלים.

אז אם גם אתם מעוניינים להעניק לילדים שלכם זיכרונות וחוויות שיזכירו להם את כל מה שיפה וקסום בעולם, בדיוק כמו שאנחנו ההורים חווינו כשהיינו ילדים, להרחיב להם את הלב ולמרוח להם חיוך ענק על הפנים, באורתו דה תיאטרון בובות לילדים מחכים לכם!

אורתו דה תיאטרון בובות לילדים זו חוויה נפלאה ומומלצת ולא רק לילדים. היכנסו אל לוח ההופעות של התיאטרון – לחצו כאן

ובואו לצפות בהצגות. אנו מבטיחים לכם שלא תתאכזבו.

שאלות תשובות:

אורתו דה תיאטרון בובות לילדים מציג הצגות שבהן משתמשים בבובות כדי להציג את המחזה. הבובות מפתחות את היכולת הדמיונית של הילדים ומסייעות להם להבין סיפורים ונושאים מורכבים בצורה נגישה ומרגשת.

בתיאטרון אורתו דה תיאטרון בובות לילדים, השחקנים משתמשים בבובות כדי להציג את הדמויות ואת הסיפור. הם מפעילים את הבובות בתנועה, בהליכה, בריקוד וגם בעמידה והם משמיעים את קולות הדיבור והשירה כאילו שהם יצאו מגרונם של הבובות.

התסריטאים ושאר אנשי הצוות באורתו דה תיאטרון בובות לילדים מכירים היטב את עולם הילדים ובוחרים סיטואציות ודמויות מעולם הילדים,  מצבים ודמויות שמדברים אל הילדים וגורמים להם להזדהות עם המסרים.