הצגות פורים לילדים

פורים הוא החג האהוב ביותר על ילדים רבים. הם מתכננים חודשים לפני כן מהי התחפושת המועדפת עליהם וגם משנים את דעתם כמה וכמה פעמים עד שמגיע החג ולא אחת גם ביום שלפני החג.

 

הצגות פורים לילדים לכבוד חג פורים

לאור השמחה הגדולה בחג פורים, תיאטרון אורתו דה מעלה שלוש הצגות פורים לילדים שונות וכולן מלאות המון הומור. הייחוד שלהן הוא בכך שהן בפנטומימה ומועלות על ידי כמה שחקנים. התוכן מדבר לכל ילד ולכל מבוגר וגם ללא מילים הם מבינים באופן מושלם את כל המסרים ואת כל הכוונות.

 

מרק עוף

תוכניות הבישול בטלוויזיה הן רבות ויוצרות טרנד חדש של אפייה ובישול. על כך נכתבה ההצגה הסאטירית מרק עוף שהיא בסגנון – cartoon. שני שפים בתוכנית מאסטר שף מתכננים תוכניות על מטעמים שיכינו אך מסתבר של- פולקע של העוף יש תוכניות אחרות ולכן נוצרת קומדיה מצחיקה הכוללת המון רגעי קסם של השחקנים.

ספיקלס

קומדיה בפנטומימה על תחושותיו של אדם מול איתני הטבע. עד כמה הוא מרגיש קטן מול הכוחות הגדולים של האדמה שמסוגלת לרעוד, הרוחות המנשבות, כוח המשיכה ועוד.

התינוקות – בייביז

קומדיה מצחיקה מאד על הדמיון הפרוע של שלושה תינוקות שלמדו זה עתה ללכת, אך במפגש עם תינוקות נוספים בגן השעשועים הם יוצרים בדמיונם הרים וגבעות והמחשבות שלהם נעות קדימה והם כל הזמן ביצירה ובבנייה ללא גבולות.

עדלאידע בחג פורים

לכבוד חג פורים שחקני תיאטרון אורתו דה משתתפים בכמה תהלוכות עדלאידע. זו ההזדמנות של השחקנים להצטרף לקהל הגדול וללבוש תלבושות ססגוניות בקונספט שנקבע מראש. בכל שנה קו החשיבה הוא אחר וכך גם בכל עיר ולכן השחקנים מתאימים את הלבוש שלהם לאופציות השונות.

המטרה היא לשמח את הקהל ואת כל הילדים ולכן השחקנים צועדים בתהלוכה או ממוקמים על הבמות הגדולות שיש בהם מייצגים שונים. מדובר בשילוב נפלא שכולל המון הומור, רוח שטות והכל מתובל באנרכיזם אשר עטוף בפיוט בכל גיל.

שמחה היא מצבו הקיומי של הליצן המודרני והיא באה ממקום עמוק של מרד בדיכאון הקיומי האנושי ואף יש לה לשמחה מקורות עתיקים בעבר בתקופה בה אסרו המלכים על קיומן של הקרקסים. בתרבות היהודית מוקדש לשמחה ולצחוק חג שלם הלוא הוא פורים בו מותר ליהנות עד אין קץ ואף מותר  כמאמר הארמים לשחק להשתעשע וליהנות ממצב קיומי של חוּכָא וְאִטְלוּלָא.

תהלוכה של הילדים

הילדים שמופיעים בתהלוכות מתכוננים גם הם תקופה ארוכה לפני חג פורים והם מופיעים בקטעי ריקוד, שירה ונגינה. כל קבוצה מאופיינת בתלבושות צבעוניות אחרות והשמחה היא ענקית לאורך כל המסלול.

תהלוכות מקוריות בפורים

אחת האפשרויות האהובות בחג פורים היא כאשר שחקני תיאטרון אורתו דה משלבים פעילויות לאורכה של התהלוכה, הליכה על קביים גבוהות, ג'נגלינג, לפידי אש ועוד. הילדים אוהבים מאד להצטרף והם הופכים יחד לנתיב ארוך של שירה עם כלי נגינה והקהל מצטרף אליהם.

אם אתם רוצים לחוות חוויות ייחודיות בחג פורים, אתם מוזמנים להגיע לאחת מההצגות שלנו, התינוקות, ספיקלס או מרק עוף באולמות התרבות, או בפסטיבלים השונים ברחבי הארץ. כמו כן אתם מוזמנים להצטרף לאחת מהתהלוכות של עדלאידע כדי לשיר, לשמוח ולנגן אתנו.