במאי תיאטרון ישראלים

במאי תיאטרון ישראלים עסק ועוסק לאורך שנים בבימוי של הצגות מקוריות, הצגות מתורגמות, מחזות זמר ועוד. מקצתם פעלו בתיאטראות וותיקים כמו תיאטרון האוהל, החאן וחלקם פועלים בתיאטראות הפעילים כעת כמו הקאמרי, בית לסין, הבימה, תיאטרון חיפה, תיאטרון באר שבע, תיאטרון אורתו דה ועוד.

הצגות תיאטרון שבוימו בישראל

במאי תיאטרון ישראלים רבים השאירו את חותמם וההצגות שהם ביימו זכו להצלחה רבה ואחדות מהן גם זוכות לעדנה ומועלות שוב לאחר כמה שנים בבימוי מחודש ועל ידי שחקנים אחרים.

בין הבמאים הזכורים לטוב אפשר לספר על שייקה אופיר ז"ל שעסק בבימוי של כמה הצגות שאת חלקן הוא העלה באופן אישי בדיבור או בפנטומימה, כמו מסכות, איילות, שמחת קבצנים, המלך מתיא הראשון ועוד.

מיכה לבינסון ז"ל היה במאי בולט מאד והוא השאיר אחריו כמות גדולה מאד של הצגות שבוימו על ידו. כמו לדוגמה, אליל ההמונים, עלמה ורות, אני לא רפופורט, מותו של סוכן, השוטר אזולאי, גבירתי הנאווה, סיפור הפרברים ורבים אחרים.

ינון צפריר - Yinon Tzafrir
במאי ינון צפריר

תיאטרון ייחודי בישראל

אחד מהתיאטראות יוצאי הדופן בישראל הוא תיאטרון אורתו דה אשר העלה בעבר ומעלה גם בהווה הרבה מאד הצגות בעלות נופך אישי ובין לאומי. בכל אחת מההצגות של תיאטרון זה יש מסר ייחודי שאי אפשר להתעלם ממנו. בין ההצגות המעולות של תיאטרון אורתו דה אפשר למנות את אי שפיות, מעגל הגיר, המעפילים, אבנים, שתי חברות וסוס אחד, טרמינל 1 והצגות רבות נוספות.

הבמאים המוכשרים של תיאטרון זה שאחראים על הבימוי המושקע והייחודי הם יפעת זנדני צפריר, ינון צפריר, גיבסון בר אל ודניאל זפרני.

במאים עכשוויים

בין במאי תיאטרון ישראלים אשר בולטים בעבודות הבימוי שלהם אפשר לספר על שמואל הספרי אשר עסק בבימוי של הצגות בולטות מאד בשנים האחרונות כמו לדוגמה קידוש, אישה בעל בית, חצוצרה בוואדי, אבא אובו, צייד המכשפות ועוד.

במאי מוערך נוסף הוא נתן דטנר אשר העניק בימוי מחודש לקלאסיקה כנר על הגג, כמו כן אלאדין, הימים הכי טובים, מר גרין ועוד.

תיאטראות בישראל

מדי שנה במאי תיאטרון ישראלים פונים אל התיאטראות השונים בישראל ומציעים להם לבצע בימוי של הצגות כאלו ואחרות. המטרה של התיאטראות הוא להעניק מגוון של הצגות למנויים שהם צופים אדוקים של ההצגות לאורך כל השנה. לכן המגמה היא לכלול ברפרטואר קומדיות, דרמות, מחזות זמר וכל סוג נוסף של הצגה שהוא אהוב על הקהל.

המטרה היא להעניק לכל אחד מהצופים זמן איכות כשהוא נהנה מהצגה טובה וכך הוא שוכח את טרדות היום יום בבית, בעבודה ובכל תחום אחר. הצופים שוקעים בתוך התרחיש של ההצגה, מזדהים עם דמויות מסוימות ופוצחים בצחוק רב כמה פעמים במהלך ההצגה אם מדובר בקומדיה מצחיקה ובמיוחד אם קיימת הקבלה בין הסיטואציות המתוארות בהצגה לבין החיים האמיתיים של הצופים.

אם אתם רוצים לבלות ערב תרבותי, אתם מוזמנים ליהנות באחת הצגות המעולות שלנו.

שאלות תשובות:

הסיפורים המרכזיים במחזה הישראלי הם סיפורים מגוונים המכילים מגוון רחב של נושאים ועלילות החל מנושאים היסטוריים, דרמות אישיות, תרבותיות וחברתיות ועד לקשיים ואתגרים של הקהל הישראלי.

הקהל היעד למחזה ישראלי מכיל מגוון רחב של אנשים בהתאם לנושא המחזה. יש מחזות מיועדים לקהל מבוגר ויש מחזות המתאימים לילדים ולנוער. קיימים סוגים נוספים של מחזות ישראלים המתעסקים בנושאים דתיים או בנושאים חברתיים ופוליטיים המיועדים לסוג הקהל המתעניין בנושאים אלו.

השינוי הגדול שחל בתחום המחזה הישראלי בשנים האחרונות הוא ההתמקדות בנושאים עכשוויים וחדשים, נושאים אשר המשקפים את המציאות והאתגרים של החברה הישראלית בזמן הנוכחי.