האותנטיות של תיאטרון תנועה

במופעי תרבות יש ז'אנרים שונים כמו משחק וריקוד. כאשר מגיעים אל מופע שהוא תיאטרון תנועה, נהנים משתי הקטגוריות האלו. השילוב המהפנט הזה אהוב מאד על הקהל ולכן זו הנאה עצומה עבורם.

האותנטיות של תיאטרון תנועה

במהלך ההצגה של תיאטרון תנועה, כל השחקנים נעים באופן טבעי על הבמה. אין הכוונה ספציפית כמו במחזות זמר שבהם יש סדר בתנועתיות וכל שחקן או רקדן יודע באופן מדויק אילו תנועות עליו לעשות בכל נקודת זמן ויש חשיבות רבה לעובדה שהתנועות שלו ושל שחקנים נוספים יהיו יחד. האחידות היא חלק מהותי בכוראוגרפיה ובלעדיה ההצגה מאבדת את המומנטום שלה.

אך לעומת זאת תיאטרון תנועה מתבסס על אלתורים של שחקני תיאטרון אורתו דה. כל אחד מהם נע בקצב התנועה הנכון עבורו ומבצע תנועות שאופייניות לו ויוצרות את שפת הגוף שלו. הצופים מזהים כל שחקן על פי התנועות הייחודיות שלו והם נהנים לראות את היכולות של כל אחד מהם.

העיקרון של תנועה ונפש

התנועתיות בהצגות האלו היא ייחודית כיוון שכל שחקן על פי התחושות האישיות שלו מביע את שפת הגוף שלו. הקהל שלומד להכיר אותם מתחיל אט אט להבין גם את המסר שמנסה להעביר כל אחד מהשחקנים שהוא גם רקדן. זו הסיבה שכאשר רואים את האימפרוביזציות של כל אחד מהם רואים את ההבדלים ביניהם כיוון שכל אחד מהרקדנים רואה את הדברים אחרת.

זו הסיבה שכאשר מגיעים אל תיאטרון תנועה, רב הנסתר על הגלוי והצופים סקרנים לראות אילו מראות הם יראו לאורכה של כל ההצגה. גם ללא העברת מסרים וורבליים הם מבינים את התוכן ואת המסר שמעוניינים השחקנים להעביר בהתייחסויות הקשורות למהות ההצגה. השחקנים של אורתו דה מבצעים זאת באופן נפלא ולכן מדובר בהצגה שהיא שונה וכל אחד מהצופים חושב ויוצר את ההבנה לכל מה שקורה על הבמה.

הצגות מובחרות

תיאטרון תנועה כולל ברפרטואר שלו כמה וכמה הצעות. מתוך מבחר זה כל חובב תיאטרון קונה כרטיסים להצגה שנראית לו המעניינת ביותר על פי הנושא שלה ובהתאם לסוג ההצגות האהוב עליו כמו נושאים קומיים, דרמטיים, היסטוריים ועוד.

מופעי תרבות בארץ ובעולם

אוהבי התרבות מתייחסים לנושא הצגות התיאטרון כחלק אינטגרלי באורח החיים שלהם ולכן הם נהנים להגיע מעת לעת להצגות שונות בתיאטראות השונים בישראל וגם באולמות הגדולים בעולם כמו בלונדון ובניו יורק. ההתרגשות העצומה ביום שבו הולכים לתיאטרון ובמהלך ההצגה עצמה גורמת לאושר גדול ולכן ברוב המקרים כל הקהל יוצא מהאולם במצב רוח טוב ותוך תחושת סיפוק אדירה.

האימפרוביזציה בתיאטרון

האופציה של האלתורים תפסה בשנים האחרונות תאוצה ובמקומות רבים אפשר לראות הצגות של שחקן או כמה שחקנים בקטגוריה זו. כשהם עולים על הבמה במקרים רבים הם לא יודעים על איזה נושא לדבר ולכן הם מבקשים רעיונות מהקהל. בהתאם לאופציות הם בוחרים נושא אחד ומתקדמים אתו במלל ובתנועה. עם הזמן הנושא מתפתח והקהל הופך להיות חלק אינטגרלי מההצגה כולה. השחקנים מביעים את דעותיהם של הצופים השונים הן לכאן והן לכאן.

העובדה ששום דבר לא ידוע מראש לא לשחקנים ולא לקהל, הופך את האופציה של תיאטרון אימפרוביזציה כמתאים מאד כדי לגבש חשיבה בנושאים שונים לאחר שהם שומעים על זוויות ראייה כאלו ואחרות.

אם אתם מעוניינים לחוות חוויות יוצאות דופן ומרתקות, אתם מוזמנים להגיע לאחת מההצגות האיכותיות של תיאטרון אורתו דה ומובטחת להם ולבני המשפחה או החברים שיבואו אתכם, הנאה רבה לאורכה של כל ההצגה.