ההנאה העצומה של מופע אימפרוביזציה

כאשר מעוניינים לצאת לבילוי שהוא ייחודי בוחרים להגיע אל מופע אימפרוביזציה של שחקנים מוכשרים אשר מריצים הצגה שהיא מלאה באלתורים, מתחילתה ועד סופה.

שלבי ההופעה

השחקנים מדברים בתחילת ההצגה על כמה נושאים והם חשים על פי התשובות של הקהל, אילו מהנושאים הללו הוא המתאים ביותר לקבוצה זו של ציבור. אם הם ינסו לדבר לדוגמה על פיננסיים ולא יהיו פידבקים מהקהל, אז מדובר בנושא לא אהוב כל כך לאור במצב הכלכלי במשק, אך אם הם ידברו על נושאים הקשורים למערכות היחסים בינו ובינה, הם יראו שזהו נושא מסקרן ולאנשים רבים יש מה להגיד בנושא זה.

כאשר תופסים נושא שהוא חם, רצים אתו קדימה, נותנים דוגמאות, מספרים סיפורים בעקבות דברים שזורקים אנשים מהקהל ובדרך זו יוצרים סיפור שהתחיל מכלום ופתאום תופס נפח עצום. גם הקהל מופתע איך תוך דקות הסיפור שהיה בחיתוליו הפך פתאום לסיפור מרתק עם התחלה, אמצע וסוף.

הנושאים החשובים ביותר

מה שמסקרן את הקהל הוא הנושאים היום יומיים, הדברים הקטנים וגם הגדולים בינו לבינה. זווית הראיה המצחיקה של כל אחד מהם וקו החשיבה שהוא במקרים רבים הפוך. במופע אימפרוביזציה עושים השחקנים מטעמים ממילה אחת, או ממשפט שהוא לא במקום ועושים מזה סיפור עצום ומוגזם לקול צחוקו של הקהל היושב באולם.

כשמדובר בכמה שחקנים על הבמה, כל אחד מהם לוקח תפקיד אחר במערכת היחסים ומפעיל את שפת הגוף המתבקשת על פי המקרה. המטרה של השחקנים היא לגרום להנאה מלאה של הצופים ולכן במקרים רבים הם מבצעים משחק בדרך קיצונית כדי ליצור קומדיה של טעויות, או מצבים מביכים שאינם הגיוניים.

קהל הצופים שבדרך כלל אינו מורגל לסוג זה של מופעי אלתור, זורם עם השחקנים ומסייע להם על ידי תוספות וסיפורים וזאת כדי להעמיק את הסיפור ולהעניק לו תוכן רב. הסצנות הופכות להיות סצנות ארוכות, הדמויות הן מגוונות ובעלות אופי והסיפור נמשך על הבמה פרקי זמן ארוכים. בסופו של דבר השחקנים מסיימים את הקטע המסוים בסוף מרתק, מפתיע, או ריאלי.

קטעים של מופע אימפרוביזציה

כל מופע אימפרוביזציות בנוי מכמה וכמה מופעים קטנים וזאת על פי היכולת של השחקנים ליצור מצבים לא מתוכננים ועל פי המסוגלות של הקהל לסייע לשחקנים, כדי ליצור המשכיות של השחקנים הראשיים ושחקני המשנה בסצנה המיוחדת שהם בונים יחד בקצב שלהם.

לא אחת הקטעים מלווים גם בשירים כאשר הפאן המוסיקלי מתאים לנושאים שנבחרו. הקהל נהנה גם משינוי הכיוון ורבים מהם בוחרים לשיר עם השחקנים, כדי להוסיף נופך יוצא דופן ולא מתוכנן של המופע תיאטרון שהוא מפתיע מתחילתו ועד סופו.

הצגות של תיאטרון אורתו-דה בסיומו של האירוע הקהל יוצא עם סיפוק עצמו, כיוון שהוא בילה במופע שהוא חד פעמי שהותאם לסוג הקהל שישב באולם בערב זה. המופע שיתקיים למחרת היום יהיה שונה לחלוטין.