מופעים של תיאטרון רחוב להנאת הקהל

תיאטרון רחוב מביא אל הציבור הרחב את התיאטרון לרחוב בכמה וואריאציות. המטרה היא לאפשר לקהל שאינו הולך בדרך כלל למופעי תיאטרון, לספוג מעט מהאווירה התיאטרלית וליהנות ממופעים שמתקיימים ברחוב ללא תשלום.

הפעילות של השחקנים בתיאטרון רחוב

קבוצות התיאטרון שמפעילות תיאטרון רחוב מחליטות בכל הופעה באיזו נישה הם יתרכזו. ברוב המקרים הם משתדלים להתאים זאת לכמות קהל שאמור להגיע בהתאם לגילאים ולגודלו של המרחב הקיים, אם המופע מתקיים ברחבה גדולה, בפארק, לאורך הרחוב, או בתוך קניון.

המטרה החשובה של תיאטרון רחוב היא ליצור אינטראקציה עם הקהל כך שהוא ייהנה מחוויה עוצמתית שתשאיר עליו חותם לפרק זמן ארוך, לאור הייחודיות של האלטרנטיבה של התיאטרון הממוסד.

פסלים חיים לאורך הרחוב

לאורך הרחוב עומדים או יושבים שחקנים ומשמשים כפסלים חיים. הם מסמלים דמות כמו לדוגמה מלך או מלכה מהמאה ה – 16. הם לובשים בגדים התואמים תקופה זו ויושבים ללא תזוזה לאורך פרקי זמן ארוכים. במקרים רבים הם מניחים כובע הפוך כדי לאפשר לציבור להניח בתוכו מטבעות כתודה על המופע המסקרן.

מופעי קרקס במרחב

שחקני התיאטרון רבים הם גם שחקני קרקס ולכן הם מראים במופעי תיאטרון רחוב חלק מהיכולות שלהם. מקצתם נועלים קביים גבוהים והולכים בין המשתתפים כשכולם מופתעים מגובהם הרם. בנוסף לכך חלק מהם מבצעים מופעי ג'גלינג בעזרת חפצים כמו כדורים או משחקים אשר הם מצליחים לזרוק כלפי מעלה בשלשות וגם לשחק איתם מעלה מטה לאורך זמן ובסופו של דבר לתפוס את כולם. מופע מסוג זה מתבצע גם עם לפידי אש אשר נעים מעלה מטה והשחקן תופס אותם בזה אחר זה בידית שלהם ובזהירות מרבית מהאש.

השחקנים נהנים לעבור בין האורחים ולבצע עבורם להטוטים שונים באמצעות קלפים, חפצים, כדורים והפתעות רבות, לשמחתם הרבה של כל הנוכחים בגל הגילאים.

מוסיקה להנאת כולם

ברוב המקרים מופעי תיאטרון רחוב מלווים במוסיקה. אחת האפשרויות היא מוסיקה שהוכנה מראש ותואמת את המופעים השונים. אופציה נוספת היא הפעלת מוסיקה באמצעות די ג'יי על פי ההנחיות כדי ליצור סינרגיה בין המוסיקה למופע התיאטרון.

יש גם נגנים שמגיעים והם חלק ממופעי הרחוב, הם מנגנים על כלים שונים כמו חצוצרה, תוף, קלרינט וכלי נגינה רבים נוספים. נחמד מאד גם לראות את אחד השחקנים מפעיל תיבת נגינה המשמיעה מנגינות מוכרות ואהובות באמצעות ידית הפעלה. הדבר מזכיר את השחקנים שמפעילים אופציה זו במקומות רבים בעולם כמו בפריז, להנאתו של כל הקהל.

מופעי תיאטרון רחוב

מופעי תיאטרון רחוב נערכים בדרך כלל בימי האביב או הקיץ, במקומות הומי אדם וזאת כדי להסב נחת ומצב רוח מרומם לקבוצות רבות של האוכלוסייה שנהנות מכל דקה של מופעי תרבות, שמגיעים כמעט עד פתח ביתם.

אפשר ליהנות גם מפסטיבלים שונים ברחבי הארץ אשר חלק מהתוכנית האמנותית שלהם, היא מופעי רחוב.