הצגה ללא מילים

מתוך שפע הסוגים של ההצגות, אחת האהובות ביותר היא הצגה ללא מילים. התנועות של הידיים ושל הרגליים הן שפה בין לאומית אשר משדרת את הסיפור ללא כל צורך במלל. התנועות הן כל כך חדות שכל אחד מבין באופן מדויק את המסרים ואת האמירות שמעביר השחקן.

הצגה ללא מילים

כאשר מגיעים אל הצגה ללא מילים, זה מרתק ומסקרן את הקהל כיוון שהם לא יודעים במה מדובר, רק מהתנועות הראשונות הקהל מבין אם מדובר בסיפור על ילד, גבר, אישה ומהם המעשים שלהם. אם השחקן מספר על משהו שקרה ברחוב, בבית, במשרד, בטבע או בכל מקום אחר.

הקהל מתרכז מאד בכל מה שקורה על הבמה כדי שהוא יבין כל שביב של מידע, וכך לא יוצר מצב שהוא לא יבין קטע מסוים לאור חוסר ההקשבה. בדרך כלל הדברים מוכנים מחלחלים פנימה ולכן הקהל מרגיש הזדהות עם כל מה שקורה על הבמה, מבין את הדקויות של התנועות השונות ולכן פורץ בצחוק רועם בכל פעם שהשחקן מבצע פעולות ווירטואוזיות שהן מצחיקות.

פנטומימה לכולם

באמצעות השפה הבין לאומית של הפנטומימה שאהובה על כולם, אפשר להציג הרבה מאד סוגים של הצגת יחיד או של שני שחקנים אשר מתואמים מראש להציג מופע מסוים. לעיתים השחקנים של תיאטרון אורתו-דה מבצעים גם אימפרוביזציות כדי להעניק נופך מיוחד להצגות הללו.

אוהבי הצגה ללא מילים, נהנים גם להגיע לסדנאות של תיאטרון אורתו-דה אשר בהן הם לומדים כיצד לאלתר וליצור שפה חדשה שתסייע להם בחיי היום יום, להכניס קורטוב של הומור לשיחות עם חברים עם עובדים ובעת ניהול משא ומתן בעבודה.

פסטיבלים בכל מקום

פסטיבלים שיש בהם הצגות, זו דרך נהדרת לבלות בשעות הפנאי. לכן אפשר להגיע לפסטיבלים השונים שמתקיימים ברחבי הארץ בחגים ובחופשות וליהנות משלל הצגות. חלק מהן הן הצגות פנטומימה – הצגה ללא מילים אשר מעלה תיאטרון אורתו-דה עם שחקן אחד או יותר מכך.

שפת התנועה אהובה מאד על הקהל ולכן הוא מוקסם מהתנועות הייחודיות שמאפיינות את שחקני ההצגות הללו. תוך כדי ההצגה רבים מהמשתתפים ובעיקר הילדים מנסים לחקות את ההליכה במקום ותנועות הידיים יוצאות הדופן, כדי לסגל לעצמם גם כן את התנועות הללו כדי ליהנות מכך וגם כדי להרשים את הסובבים אותם הן בימי הפסטיבל והן בימים שלאחר מכן שבהם הם יתאמנו.

לפסטיבלים העוסקים בהצגות מגיעים גם קבוצות תיאטרון ממדינות שונות ברחבי העולם. כיוון שמדובר באופציה של הצגה ללא מילים, אין בעיה של שפה וכולם מבינים הכול. הקבוצות הללו מעבירות מסרים ותכנים חדשים ולכן הם מעוררי עניין מיוחד. זו דרך מעולה לקרב בין הלבבות של אמנים ממדינות שונות לקהל הישראלי.

הישראלים מצביעים ברגליים, הם מגיעים לפסטיבלים האלו ונהנים מכל דקה של ההצגות האיכותיות בשלל נושאים ובמון סגנונות תיאטרליים.

קראו עוד על פסל חי