פתח את כישורי המשחק שלך עם סדנאות תיאטרון האימפרוב

אם תמיד הרגשת שחוש ההומור שלך מפותח יותר משל אחרים, על כל סיטואציה יש לך משהו מצחיק להגיד? מילה שלך וכולם צוחקים? מסתבר שככל הנראה יש לך כישרון לאלתר ולהצחיק וכדאי לפתח אותו. כיום, אפשר ללמוד גם בארץ איך לאלתר במקצועיות ולפתח את כישורי המשחק על ידי תיאטרון האימפרוב של תיאטרון אורתו דה.

מיומנות האלתור

אלתור, בלועזית אימפרוביזציה, ומכאן שמו של תיאטרון האימפרוב, זהו סגנון תיאטרון ייחודי לאומנות האלתור. התיאטרון מבוסס על שיטה עולמית של אלתור שמיושמת גם בארץ. מעבר לכיף ולצחוק שהאלתור מעורר, מאמינים בתיאטרון שהאלתור גורם גם לרכישת מיומנויות נוספות כמו יצירתיות, שיתוף פעולה, תעוזה, זריזות מחשבה, הקשבה וחיוביות. כיום כוללים מיומנויות של אלתור בקורסי ניהול ובתוכניות אימון ופיתוח. וזאת מאחר שזו מיומנות שבהחלט אפשר לפתח ולשפר אותה עם הזמן והתרגול, כי לא נולדים מאלתרים.

סדנאות לקבוצות עסקיות בתיאטרון אימפרוב

ישנן סדנאות משחק קבוצתיות הכוללות פיתוח אישי וקבוצתי באווירה קלילה מלאת הומור ויצירתיות. אפשר להזמין סדנאות כאלו עבור העובדים במקומות העבודה כפעילות גיבוש קבוצתי או לצורך פיתוח ארגוני ועל ידי כך להעביר קבוצת עובדים תהליך מועיל ומגבש. גם עובדים שלא משתתפים בדרך כלל, יופעלו על ידי מנחי הסדנאות המנוסים שיודעים איך לשלב כל אחד בסדנה בדרך בה ירגיש נוח ולא מובך מדי. את הערך המוסף של סדנה זו ירגישו כולם לאחר תקופת מה וזאת לאור שינויים בהתנהלות, בניהול משא ומתן ובשיתופי פעולה.

סדנאות לקהל פרטי

אפשר לשלב סדנה כזו כחלק אומנותי באירוע של קבוצות חברים או בני משפחה, וכך לאפשר גם לאנשים שלא מכירים ולא התנסו אף פעם באלתור, להיחשף לשיטה ואפילו להתנסות בה. באירוע פרטי כמו יום הולדת לדוגמה, צוות שחקנים שמתמחה בתיאטרון האימפרוב, מתכונן מראש את המופע הכולל מידע לגבי בעל השמחה. הצוות המיומן מבצע משחקי תיאטרון ואלתור לגבי סיטואציות מצחיקות הכוללות דמויות ופרטים אישיים משעשעים. מניסיון, החוגגים מרוצים מאוד מהסדנה ומכך שהם כוכבי האירוע באופן משמעותי הרבה יותר מסתם אירוע יום הולדת רגיל. אפשר להזמין סדנה כזו גם כהפתעה לבת/בר מצווה עם החברים, הנאה גדולה מובטחת.

קורסי אלתור

תיאטרון אורתו-דה מציע מגוון קורסי אלתור שאליהם ניתן להירשם כתלמיד יחיד, במטרה לשפר את כישורי המשחק האישיים, האלתור ומיומנויות העמידה על במה. סדנאות אלו מתאימות לכל מי שמרגיש שהוא מצחיק את החבר'ה, אוהב את התחושה הזו ורוצה להתמקצע בתחום, או לחלופין למישהו שעדיין לא מרגיש כך ורוצה להתחיל מלמידה של הרמה הבסיסית ביותר של כישורי משחק ואלתור, וממנה להתקדם לקורסי ההמשך המוצעים בתיאטרון. בקורסים מקבלים כלים ומתנסים בעבודה מעשית אישית וקבוצתית של תרגול מיומנויות האלתור וההנאה בכל אחד מהשיעורים היא עצומה.

בקיצור, אם מדגדג לך לעמוד על במה, לאלתר עם הקהל ולהצחיק את החבר'ה במשרד כמו תמיד רק טוב ומקצועי יותר, זה הזמן להירשם לאחד מהקורסים, או להזמין לכולם סדנת אלתור של תיאטרון אורתו-דה ולהתחיל לאלתר בכיף. בשל ההשתתפות בקורס זה כל משתתף יחוש שהדבר משפר באופן משמעותי ביותר את דפוס החשיבה שלו, את היחסים עם גורמים שונים הן במישור הפרטי והן במישור העסקי.