היתרון העצום של פנטומימה

יש כמה וכמה סוגים של הצגות כמו קומדיות ודרמות. אחת ההצגות המסקרנות היא הצגת פנטומימה וזאת כיוון שרב הנסתר על הגלוי בה וכל צופה שיושב באולם צריך להפעיל את ראשו ולהבין לבד מהם המסרים האמנותיים שמעוניין השחקן להעביר באמצעות תנועות הגוף שהוא מבצע.

היתרון העצום של פנטומימה

כאשר מדובר באופציה של הצגת פנטומימה של תיאטרון אורתו דה עבור ילדים יש לכך הרבה מאד ערך מוסף. זאת כיוון שאין מלל בסיפור, שירה או שילוב בין שניהם והילדים צריכים להפעיל את הדמיון ואת חדות המחשבה שלהם, כדי להבין במה מדובר. זה שונה מאד מסיטואציות אחרות בחייהם שבהן הם מקבלים מסרים ברורים שהם כתובים או שמסבירים להם עליהם ואילו כאן הם צריכים להתאמץ, לחשוב, להעלות כל מיני השערות עד שהם מבינים את כוונתו של השחקן.

הדרך של גילוי הדברים מרתקת אותם ולכן הם יושבים דרוכים לאורך כל ההצגה כדי שלא יוצר מצב שהם לא מבינים מהלך מסוים וכאשר יש קשיים או אי הבנה, ההורה תמיד מסביר זאת בדרכים שונות כדי שהילד יהיה מרוצה מהעובדה שהכול ברור לו.

להבדיל מהצגה רגילה שבה הילד נהנה מאד מהסיפורים ומהשירים שהוא מכיר, זוהי הצגה שונה ומאתגרת וכל ילד יוצא עם סיפוק עצמי ומרגיש שהוא גילה עולם חדש ומאד מפתיע.

פסטיבלים לכל המשפחה

חגים וחופשים ארוכים הם הזדמנות מעולה ליהנות בפסטיבלים לתיאטרון שמתקיימים במקומות שונים ברחבי ישראל. השחקנים של תיאטרון אורתו דה מעלים כמה הצגות פנטומימה מתוך הרפרטואר שלהם. ברוב המקרים מדובר בהצגות משעשעות של שחקן יחיד שמצליח לרתק את הילדים וגם את המבוגרים בזכות העשייה שלו. בשלב ראשון הם רואים את דמותו הכוללת לבוש שהוא במקרים רבים מצחיק כמו פפיון גדול במיוחד, או נעליים יוצאות דופן. הנראות הזו כבר מעלה חיוך על פניהם ולכן הם מעוניינים לראות הצגת פנטומימה מתחילתה ועד סופה.

לעיתים מדובר בהצגה שמשתתפים בה שני שחקנים ויש ביניהם חלוקת תפקידים מאתגרת, כמו שני חברים, בעל ואישה וכו'. כל הצופים עוקבים בדריכות על הפעולות השונות שמבצע כל אחד מהם כדי להבין מצד אחד את הכוונה של כל אחד מהם ומצד שני את הסינרגיה של שניהם יחד. יש בהצגה זו המון צחוקים וחיוכים ועם זאת גם המון למידה.

כל הצופים לומדים על יכולת הסקת המסקנות שלהם, אם היא בדרך כלל נכונה או לא תמיד ואם המחשבה שלהם היא חדה ויוצרת פאזל בראש מכל הנתונים יחד, או שכדאי להם לבוא להצגות נוספות בקטגוריה זו כדי להעמיק את יכולת ההבנה שלהם.

אהבת התיאטרון

הרצון להגיע להצגות תיאטרון כדי ליהנות ממופעים תרבותיים עוברת בדרך כלל במשפחה. כאשר ההורים מגיעים מעת לעת להצגה של תיאטרון אורתו דה, גם הילדים וגם הנכדים יגיעו בשלבים מאוחרים יותר למופעים הללו.

זו הסיבה שאפשר לראות באולמות התיאטרון וגם בפסטיבלים ובמופעי הרחוב המון משפחות גרעיניות וגם משפחות מורחבות אשר נהנות להגיע להצגות השונות ולספוג תרבות שהיא כה חשובה לכל אחד.

יש מופעי פנטומימה שבהם השחקן מציג הצגה מסוימת לבד ולעיתים הוא יוצר אינטראקציה עם הקהל. באירועים הללו הילדים עולים על הבמה ומבצעים פעולות שונות על פי ההנחיות של השחקן. הילד מוקסם מהמופע ומרגיש על פסגת העולם ודבר זה מעלה באופן משמעותי את הביטחון העצמי שלו.

זה הזמן להזמין כרטיסים למופע הקרוב שלנו. אין לנו ספק שלאחר שתראו את הרפרטואר שלנו תבחרו בהצגה שהיא לטעמכם ותיהנו מערב תרבותי שיותיר עליכם רושם רב.