הצגה לכל המשפחה

הורים רבים מעוניינים להקנות לילדיהם הרגלים שכוללים בילויים שונים. אחד מהם הוא הגעה אל הצגה לכל המשפחה. להרגל זה יש שתי מטרות, האחת היא לחשוף את הילדים לאירועים תרבותיים כדי להבין את מהותם באופן מעמיק וסיבה נוספת היא כדי ליצור בילוי משפחתי, שהוא רק של המשפחה הגרעינית כדי ליצור חוויות משותפות.

בחירה של הצגה לכל משפחה

התאטראות השונים מציעים בכל שנה רפרטואר שונה של הצגה לכל המשפחה. יש הצגות שהן מקוריות וחדשות כך שהילדים לא מכירים אותן ויש הצגות אשר מבוססות על ספרי ילדים אהובים שבמקרים רבים הילדים כבר מכירים את המלל בעל פה.

כל יציאה לתיאטרון או לפסטיבל של הצגות, היא התרגשות גדולה והילדים ממתינים בקוצר רוח לתחילתה. אם מדובר באולם, הם נהנים לשבת על הכיסאות המרופדים בהמתנה לפתיחתו של המסך או להופעתם של השחקנים. אם ההצגה מתקיימת בפסטיבל, הם נהנים לעמוד ליד הבמה, לראות  ולהקשיב להצגה. עם זאת הם שמים לב לכל פרט כמו לדמות שמייצג כל שחקן, לאופן הלבוש שלו, לתפאורה, למוסיקה ועוד.

הצגות פנטומימה

אחת האפשרויות של ההצגות שמתאימות לכל גיל ולכן זו אופציה מצוינת של הצגה לכל משפחה, היא הצגה בפנטומימה ללא מילים. תיאטרון אורתו דה מתמקצע בהפקת הצגות מסוג זה והוא מעלה הפקות מקוריות של שחקן אחד, או כמה שחקנים בודדים בקטגוריה זו. אף על פי שאין מילים, כל מה שהשחקנים מעוניינים להביע קורה באמצעות תנועות. מדובר בתנועות ברורות ומובנות באופן מעמיק ולכן גם ללא מילים הכול ברור לחלוטין.

ההורים שחשבו בתחילת ההצגה פנטומימה שיצטרכו לתת הסברים לילדיהם, נוכחים לדעת שאין בכך צורך כי הילדים מבינים זאת. אפשר לראות לפי ההשתתפות הפעילה שלהם במהלך ההצגה, הבעות פניהם ותנועות הידיים שלהם שהם לגמרי מרותקים וחיים את ההצגה.

השחקנים של תיאטרון אורתו דה שמחים לראות את הילדים שהופכים להיות חלק מהחוויה והם נהנים לכל אורכה של ההצגה. תמיד יש דמויות שאהובות עליהם יותר ודמויות אחרות שהם נרתעים או מפחדים ממנה. אך בקווים כלליים רוב ההצגות הן מצחיקות ויש בהן דמויות חברותיות ולכן הילדים זורמים עם המסרים והיו רוצים שההצגה תימשך עוד ועוד.

פסטיבלים להצגות ילדים

הצגות ילדים רבות מוצגות בפסטיבלים שונים ברחבי הארץ. זה קורה בחגים כמו פסח או סוכות שנמשכים כמה ימים ולכן יש כמה וכמה הצגות שמועלות במהלך כל פסטיבל. רבות מהאפשרויות שם הן הצגה לכל המשפחה ולכן בני המשפחה מגיעים לבמה מסוימת, מתעכבים כדי לראות את ההצגה ובסיומה הם עוברים לבמה אחרת

כך הם מבלים כמה שעות בכל פסטיבל ונהנים בדרך כלל מכל ההצגות. בסיומו של הפסטיבל הם יוצאים עם תובנות כיוון שלכל הצגה יש מוסר השכל ויש הרחבה של נושא מסוים, כדי שהילדים יבינו אותו לעומק.