תתכוננו לצחוק בקול עם הצגות תיאטרון אורתו דה

כשהחיים מלאים באתגרים, בעיות ושאלות כבדות משקל, ולחץ היום יום הוא לא פשוט, אין כמו לקבוע בילוי עם בן או בת הזוג, ורצוי גם לקחת את הילדים, לצאת לשעה או שעתיים של תרבות, לצחוק וליהנות בהצגה לא רגילה של תיאטרון אורתו-דה.

כל אחד מאתנו נהנה מחיים הכוללים כמה רבדים וכדאי מאד להוסיף להם גם קצת תרבות כדי להעשיר את הידע של כל אחד מאתנו.

תיאטרון פרינג'

הפרינג' הוא בעצם תיאטרון שוליים, שונה מהתיאטרון המוכר יותר. תיאטרון ממסדי ממומן פונה לקהל רחב מאוד ויש לו גם מנויים ולכן לרוב ההצגות שבו הם בנושאי מיינסטרים שפונים למכנה משותף רחב יותר וגם השחקנים בו ידועים ומוכרים כדי למשוך קהל להצגות. תיאטרון הפרינג' פורץ דרך ומעלה הצגות עם מסרים נחרצים יותר, שרלוונטיים לנו הקהל הישראלי ואף אוניברסליים. מאחר שאין לו מנויים וסבסוד ממסדי, הוא יכול להיות חופשי יותר ומשוחרר ולאפשר חופש יצירתי לכותבים ולשחקנים. זהו תיאטרון חזותי שבו עושים שימוש רב באביזרים, ויזואליה, תנועה, פנטומימה ומיומנויות קרקס.

הצגות מצחיקות

ההצגות של התיאטרון מלאות הומור ויצירתיות, וגורמות לקהל לחייך ולצחוק לכל אורך ההצגה. גם אם ההצגה ללא מילים, המסר עובר ואפילו מאפשר לדמיון להיות חופשי יותר. הצגות מצחיקות שמבוססות על קומדיה של טעויות, גברים בתפקידי נשים, ועיבודים עכשוויים מנקודת מבט קומית למחזות קלאסיים ידועים. גם מופעי הרחוב של התיאטרון מבוססים על ליצנות מודרנית והומור רב, בעיקר בהצגות כמו "מרק עוף" ו"טרמינל".

השחקנים בתיאטרון

השחקנים בתיאטרון הפרינג' לרוב אינם מוכרים, אף על פי שרובם למדו בבתי ספר למשחק ואף שיחקו בתיאטרון ממסדי בעבר. הם מרגישים צורך לבוא לידי ביטוי בצורה ברורה יותר ולכן הגיעו לסוג תיאטרון כזה להביא את האומנות שלהם ישירות אל הקהל. בהצגות תיאטרון אורתו-דה, ישנן הצגות יחיד המביאות לידי ביטוי כישורים כמו פנטומימה ותנועה, שגם בלי מילים מעבירות מסרים. בגלל היעדר תקציבים לתיאטרון פרינג', ישנה הרבה יצירתיות גם בתכנון התפאורה והכנה עצמית של התלבושות, וגם שימוש בעזרים ייחודיים או בווידאו ארט ומוזיקה חיה.

הייחודיות של תיאטרון מסוג זה סוחפת קהלים רבים לראות את המופעים האלו וזאת מתוך הרצון לראות פן אחר של התרבות התיאטרלית שכוללת רגעי צחוק רבים.

שילוב הקהל

תיאטרון אורתו-דה מעלה הצגות רבות, חלקן קבועות ברפרטואר ואף זכו לכתבות מפרגנות בתקשורת העולמית, כמו ההצגה "אבנים", וחלקן מקומיות ומשתנות. חלק מההצגות מועלות כמופעי רחוב, בפסטיבלים שונים בארץ ובעולם. בארץ משתתף התיאטרון בפסטיבל הצגות הילדים השנתי בחיפה, ובמתחם תיאטרון רחוב בין-לאומי.

הקהל אינו מופרד מהשחקנים כמו בתיאטרון רגיל עם במה ושורות ישיבה, והוא חלק פעיל במופעים. לעיתים לפי תגובות הקהל אפשר גם לשנות את ההצגה לפעם הבאה וכך גם השחקנים נהנים מאוד ומחדשים גם לעצמם. גם ילדים מאוד מתחברים להצגות התיאטרון האלו, שרים ומשתתפים, ואין דבר משמח מזה, שווה להוציא את הילדים מהמסכים ולהזמין אותם לבילוי משותף ואיכותי, הם יודו לכם בסיום ללא ספק.

הכנסו לאתר תיאטרון אורתו-דה, בחרו הצגה שמוצאת חן בעיניכם ובואו ליהנות מחוויית תיאטרון ייחודית ומרגשת בשיתוף הקהל, תצחקו בקול, ומיד תזמינו כבר את ההצגה הבאה.