לחגוג את פורים עם מופעי פנטומימה מלאי הומור

אם אתם מחפשים רעיונות לחוויות נפלאות בחג הפורים, אחת האופציות שמבטיחות המון הנאה הן עבור הילדים והן עבור ההורים היא מופעי פנטומימה מלאי הומור. הסיבה לכך היא שהשחקנים מבצעים פרויקטים יוצאי דופן ולכן כולם נהנים מכל דקה של המופעים השונים.

תחפושות של פורים

היתרון של פורים הוא שאפשר להתחפש לכל דמות רצויה. לכן בכל תהלוכה או מופע, השחקנים של תיאטרון אורתו דה מחליטים על קונספט מסוים ועל פיו הם מתכננים את הלבוש המתאים ביותר. לעיתים מדובר בדמויות הקשורות לחג פורים כמו אסתר המלכה, מרדכי היהודי, המן הרשע ודמויות נוספות מהעלילה של מגילת אסתר. לעיתים מדובר בדמויות הקשורות לסרטים, לסדרות או שללבוש שמאפיין מדינות שונות בעולם כמו ברזיל, הולנד וכו'.

אין זה משנה מהו הקונספט, השחקנים יתקבלו תמיד בברכה והקהל ימחא להם כפיים לאור הנראות המרהיבה של התפאורה במקום וכמובן הלבוש היוצא דופן. יש פעמים שבהם שחקני תיאטרון אורתו דה יוצאים בתהלוכה ססגונית וכך כולם נהנים לראותם בפעולות היתוליות כמו ג'גלינג, הלכה עם מקלות גבוהים, פעלולים באמצעות קלפים ועוד.

LAST MINUTE בדקה התשעים

הבמות של חג פורים

המופע המתאים ביותר לחגוג פורים הוא מופעי פנטומימה מלאי הומור שמתקיימים באולם התיאטרון. ההורים והילדים מגיעים בדרך כלל בזמן, יושבים על הכיסאות הנוחים וממתינים לרגע שבו המסך יעלה. מדובר ברגעים רבים של התרגשות רבה והילדים דרוכים ומאד מסוקרנים. כשהם רואים את התפאורה הם מנסים לנחש אם המופע יספר על דברים שקורים ברחוב, בבית הספר, בסופרמרקט או בכל מקום אחר.

הם נהנים מאד לראות סוף סוף את השחקן או את השחקנים אשר מעבירים הצגה שלמה בפנטומימה. זה נראה מורכב אך מסתבר שזה די פשוט ומהר מאד הילדים מבינים מהם המסרים שמעביר כל אחד מהשחקנים, מבינים את שפת הגוף ואת הסימנים השונים. כך הם מלווים את השחקנים לאורך כל ההצגה שהיא בדרך כלל מצחיקה ומבדרת מאד. הילדים רוצים שההצגה תימשך פרקי זמן ארוכים ככל האפשר וכך הם ייהנו ממנה. אך כשהיא מסתיימת הם קורנים מאושר כי החוויה הייתה נפלאה.

חגיגות של פורים

הצגות פורים לילדים מיוחדות מתקיימות בכל חג בכל רחבי הארץ. זו הסיבה שההורים בודקים מראש מהו מקום המופע הקרוב והנוח ביותר ולשם הם רוכשים כרטיסים עבור כולם.

יש גם פסטיבלים במקומות פתוחים שבהם יש כמה וכמה במות למופעים שונים והילדים מגיעים לבמה הראשונה, נהנים מהמופע המצחיק של פנטומימה שמוצגת על ידי שחקן אחד או כמה שחקנים מוכשרים הם שרים, רוקדים וצוחקים ובתום המופע עוברים לבמה אחרת ושם הם נחשפים למופע בנושא שונה לחלוטין ועם שחקנים אחרים.

למרות השוני הרב בין מה שמוצג בכל במה, הילדים נהנים מאד מהחוויה ומהר מאד הם צוללים לנושא החדש ויושבים מרותקים מול שחקני אורתו דה שמעניקים להם שעה של תרבות נהדרת.

אם שמתם לב בלוח השנה שחג פורים מתקרב בצעדי ענק, זה הזמן למצוא את הפעילות האותנטית שהיא תהיה אהובה על הילדים. זמנו מקומות אפשריים, דברו עם הילדים וקבלו ככה את ההחלטות. במקרים רבים כדאי לרכוש מראש כרטיסים כדי לשבת במקומות הטובים ביותר לשמחתם של הילדים. פורים שמח !