מופע תיאטרון של אורתו – דה

כל אחד מאתנו אוהב לבלות בדרך אחרת. חלק מאתנו אוהבים לראות סרטים, חלק אוהבים לטייל בין נופים מרהיבים, חלק אוהבים לבלות בפאבים וחלק גדול אוהב להתלבש יפה, ללכת לתיאטרון וליהנות מהצגות מושקעות ומרתקות.

גם בין אלו שאוהבים ללכת לתיאטרון, אין אחידות דעות. חלק אוהב מופעים דרמטיים, חלק אוהב קומדיות, חלק אוהב הצגות פנטומימה, חלק מחזות זמר ועוד.

תיאטרון אורתו – דה פונה לכולם, למבוגרים ולילדים כאחד

השחקנים של אורתו – דה מעלים סוגים שונים בז'אנרים השונים וגורמים לקהל הצופים הרגשה של התרוממות רוח והזדהות. בזמן הצפייה במופעים השונים הצופים מרגישים שהם נמצאים במקום אחר, בסיטואציות אחרות, הם מתנתקים מחיי היום יום, נהנים מההצגה, מהמסרים ומהשחקנים.

שחקני אורתו – דה יוצרים אינטראקציה נפלאה עם הקהל. האווירה באולמות, וגם במופעי הרחוב, מחשמלת ונהדרת וכשהיא מלווה בשחקנים מצוינים, בתפאורה מרהיבה, בתאורה מיוחדת אין מי שלא מצטער כשההצגה מסתיימת.

תמונה - מתוך הצגת בייביז

פנינו באופן אקראי אל מספר צופים בהצגות של תיאטרון אורתו דה וביקשנו מהם להסביר מה המיוחד במופע תיאטרון של אורתו דה ולמה וממה הם נהנים.

התשובות היו רבות ומגוונות. הנה כמה מהן:

הסיפורים מרתקים. הסיפור הוא הלב של כל מופע תיאטרון, ותיאטרון אורתו – דה בוחר נושאים ורעיונות מעניינים  המשקפים דעות מגוונות וערכים.

הדמויות מרשימות:  שחקני התיאטרון מתחברים אל הדמויות שאותן הם מגלמים ונראה כי הם פשוט נכנסים לתוכן. הדמויות המורכבות המייצגות את רוח הסיפור כובשות ומרגשות את הקהל על כל גווניו השונים.

הביצועים איכותיים: הבמאי והשחקנים הם מקצועיים ומיומנים. הם מציגים את הדמויות במחזה בביטחון רב ושמים לב לכל פרט, גם לפרטים הקטנים. כשאני יושב בהצגה אני מרגיש קשר אל הדמויות המוצגות בדרך אותנטית ונפלאה.

הבמה, התאורה, התפאורה, התלבושות והאפקטים שונים מעירים את סיפור המחזה לחיים ומאפשרים לנו להתנתק מהשגרה, להסתקרן, להתחבר אל ההצגה, להזדהות אתה ולחוות חוויה חזותית. המופעים המוצלחים מעוררים בקהל תחושה של הפתעה, רגשות ותחושות של חיבור והזדהות.

שחקני התיאטרון משתמשים באמצעים אומנותיים רבים ונפלאים. המוזיקה, הצלילים השקטים, הצלילים הסוערים, התנועה, הריקודים ומרכיבים נוספים יוצרים הופעות מושלמות ומרתקות. 

מהן ההצגות שעליהן תשמחו להמליץ לחברים?

גם כאן הדעות היו רבות ומגוונות.

חלק גדול מהצופים אהב את ההצגה "אבנים" שזכתה בתואר של אחת מעשר הצגות התיאטרון הטובות בעולם, חלק אהבו את ההצגות ללא מילים כמו "ספיקלס" של היוצר והבמאי דניאל זעפרני, חלק התחברו אל הצגת הילדים המשעשעת "בייביז"  וחלק נהנו מאוד מההצגה "שתי חברות וסוס" שכתבה אילנית דדו – לנסקי וביימה יפעת זנדר צפריר ועוד.

אין ספק שתיאטרון אורתו – דה שנוסד על ידי יינון צפריר בשנת  1996 הצליח לכבוש מקום של כבוד ברשימת התיאטראות המובילים בישראל הודות לשפה האמנותית העשירה, לשימוש בטכניקות רב תחומיות ולמסרים החברתיים העוסקים בהוויה הישראלית.