תיאטרון קלאסי בעבר ובהווה

רוב ההצגות שמוצגות בארץ הן הצגות בזרם של תיאטרון קלאסי. הן הצגות שהבסיס שלהן דומה לסגנון ההצגות שהועלו בזמנו ביוון העתיקה.

הצגות התיאטרון השונות

הרפרטואר של כל תיאטרון בארץ ובעולם כולל שפע של הצגות בסגנון תיאטרון קלאסי. יש בניהם הצגות קומיות ומצחיקות שהן בתוואי של הקומדיות, אחרות בתוואי של הסאטירה ואופציה אחרונה היא טרגדיה, אשר בסופה יש בדרך כלל סוף טראגי ועצוב.

האהבות השונות של הקהל

אוהבי התיאטרון בוחנים את כל ההצגות הקיימות ובהתאם לכך הם מחליטים לאיזו הצגה ללכת. יש הצגות שבכל כמה שנים מעלים הפקה חדשה שלה. מדובר בהצגות שהן קלאסיקה מובהקת ולכן הקהל כרוך אחרי ההצגות הללו והוא תמיד ישמח לראות את ההפקה העכשווית של ההצגה המוכרת.

הציבור משווה בין מה שהוא זוכר מההצגה של תיאטרון קלאסי בעבר לבין הוורסיה החדשה ותמיד יהיו כאלה שיאהבו את ההצגה החדשה וכאלה שיעדיפו את הישנה והטובה.

בחירה של הצגות

שפע ההצגות בכל עונה, מאפשר ליהנות מהצגות ייחודיות בעלות מסרים שונים. כל מנוי מחליט איך לחלק את מכלול ההצגות העונה, רובם מעדיפים קומדיות על פני טרגדיות ולכן מסמנים כמה קומדיות ופחות טרגדיות. הסגנון הסאטירי אהוב גם הוא כל הקהל, כיוון שיש משהו כיפי בעובדה שאחרי יום מתיש מגיעים לתיאטרון ונהנים מהצגה קלילה שבה צוחקים המון, דבר שמשפר מאד את מצב הרוח ואת שמחת החיים.

מופעים שהם קלאסיים

גם מחזות זמר נכללים בין המופעים של תיאטרון קלאסי והקהל מתמוגג מאושר להגיע לאירועים הללו גם אם הם ראו את המופע הספציפי לפני שנים רבות. תמיד מחדשים את השירים, כיף לשיר אותם עם השחקנים והזמרים ולעורר נשכחות.

ההפקה המושקעת היא תמיד מרשימה ואפשר לראות עד כמה מקפידים על כל פרט ופרט בתפאורה, באקססוריז, בתלבושות היפהפיות ובמגוון הגדול של השירים לאורכו של כל המופע המוסיקלי. גם כשמכירים היטב את ההצגה ומודעים לתכנים שלה ואפילו זוכרים מסוימים בעל פה כיוון שזו קלאסיקה, עדיין זה כיף גדול להגיע לתיאטרון, להתרווח בכיסא המרופד וליהנות משעה עד שעתיים של מופע שכיף לצפות בו.

איכותם של השחקנים

כל תיאטרון קלאסי בוחר את השחקנים המתאימים והמוצלחים ביותר כדי ללהק אותם לתפקידים בהצגות הקלאסיות השונות. ברוב המקרים יש כמה וכמה מועמדים לכל תפקיד והבחירה היא לא קלה עבור הבמאים. הם מביאים בחשבון את היתרונות מול החסרונות של האחר, הידע, הניסיון והערך המוסף שהם ראו באודישנים.

תמיד יש מי שישמח שהוא זכה בתפקיד נחשק בהצגה קלאסית מול מי שמאד רצה את התפקיד, אך מישהו אחר זכה בתפקיד זה ולכן הוא יחכה לאודישנים אחרים עבור הצגות שונות.

מיקומם של ההצגות

את רוב ההצגות כבר לא מציגים באודיאון או באמפיתיאטרון כמו בעולם העתיק, אלא בתיאטראות מודרניים ונוחים עבור באי התיאטרון.