הנאה עצומה בהצגת תיאטרון פרינג'

תיאטרון פרינג' קיים כמה עשרות שנים, אך עם זאת הוא קנה לו מעריצים רבים וזאת לאור האמירה הייחודית שלו והיציאה מחוץ למסגרת הרגילה והמוכרת.

מהו תיאטרון פרינג'

תיאטרון פרינג' הוא ההפך מההצגות הנורמטיביות בתיאטרון, ההצגות שלו מוצגות בפסטיבלים מיוחדים כמו בתיאטרון עכו ולכן הוא נקרא גם תיאטרון שוליים.

להבדיל מההצגות שבהם מתאמנים על טקסטים ובמהלך ההצגות כל אחד מהשחקנים משמיע את תפקידו בהתאמה מיטבית למלל של התסריט, באופציה זו מדובר בהרבה מאד קטעי אימפרוביזציה, זרימה על פי מה שקורה בשטח והמון רגעים מרגשים שמותאמים לרגעים ספציפיים במהלך ההצגה של אורתו – דה.

מדובר בתיאטרון בעל תפיסת עולם חדשנית שאינו פועל על פי הנורמטיביות אלא מבצע זאת בדרך שונה, כדי להדגיש קו חשיבה ולהעניק אמירה שהיא חשובה על פי הנושא של ההצגה. אופן העברת המסר לקהל הוא שונה ומדובר בהצגות אשר בדרך כלל מוצגות לכמות קטנה של צופים ולכן מתאימה לפסטיבלים או לאולמות קטנים שבהם שחקני אורתו-דה מציגים אותן.

רוב ההצגות של תיאטרון פרינג' מסוג זה הן בהשתתפותם של כמה שחקנים בודדים או שחקן אחד בלבד שמציג את הצגת היחיד שלו בפני הקהל, שהיא קצרה ועניינית ונכתבה על ידי יוצר ישראלי ברוב המקרים.

הייחוד של תיאטרון פרינג'

הצגות מסוג זה מוצגות על במות קטנות או בפינות ייעודיות לכך בפסטיבלים ולכן הנראות היא שונה, יש תפאורה מינורית אם בכלל וזאת לעומת כמה סטים של תפאורה שרואים במערכות השונות בהצגות המוכרות באולמות התיאטרון. גם מהלך ההצגה הוא קצר ואורכו הוא כמו מערכה אחת בתיאטרון להבדיל מהצגות רגילות שיש בהן לפחות שלוש מערכות.

מדובר בהצגות פשוטות ולכן אין בהם שימוש באביזרים מתוחכמים, בתאורה רבה ובתלבושות יוצאות דופן, אלא בפריטים בודדים שיש בהם צורך להמחשה של נושאים שונים במהלך ההצגה.

שחקנים מועטים או שחקן בודד של אורתו-דה נע עם ההצגה שלו בין אולמות התיאטרון הקטנים או הפסטיבלים ובכל אחד מהם מועלית הצגה הקצרה מתוך הרפרטואר שלהם.

תיאטרון אחר

תיאטרון פרינג' הוא תיאטרון אחר, הוא שונה מכל מה שהצופים מכירים ולכן הם נהנים וגם מופתעים מאופן ההתנהלות, לאור העובדה שהקהל רגיל להצגות התיאטרון הרגילות. הם נחשפים לטקסטים מיוחדים להצגות אשר עוסקות בנושאים שלא מדברים עליהם בדרך כלל. בהצגות הללו אין סינון ראשוני של ההצגות וכל שחקן יכול להעלות כל מלל שהוא מעוניין לדבר עליו.

הייחוד של המופעים הללו הוא שהם נותנים דרור להתנהלות ולשיח על הבמה שאינו קורה בדרך כלל באולמות התיאטרון המוכרים, זה כולל לא אחת מופע בעירום או דיבור בשפה וולגרית ואף השמעת קללות.

מעניין אתכם? השאירו כאן הודעה ואחד משחקני אורתו-דה ישוחח אתכם ותוכלו לתאם את המועד הנוח לכם להעלאת מופע של כמה שחקנים או שחקן אחד במקום שהוא נוח עבורכם.