הנאה עצומה מהצגה של תיאטרון מודרני

התיאטרון המודרני החל לפעול בעולם בשנות ה – 70 של המאה ה – 19 והוא היה מורכב משלוש קטגוריות עיקריות: מלודרמה, טרגדיה בורגנית והסגנון הרומנטי.

יצירות קלאסיות

בתקופה זו החלו להציג על הבמות הצגות אשר מבוססות על יצירות קלאסיות שונות בהשתתפותם של שחקנים ושחקניות מוכשרים. הפעילות החלה במדינות כמו רוסיה וסחפה אחריה פעילות דומה גם במדינות נוספות באירופה.

תיאטרון מודרני מאופיין בכך שהוא תוצר של המהפכה התעשייתית, החברתית והמדעית. היא החלה עם שקיעתם של מעמדות שהיו אליטות בקרב האוכלוסייה ולאט לאט דעכו עם עליית הבורגנות והאישיות האינדיבידואלית של כל אדם, אשר דאג למטרות ולתועלות האישיות שלו.

המציאות הזו הולידה את תרבות הפנאי שכללה הגעה לאולמות התיאטרון כדי ליהנות מהצגה של תיאטרון מודרני, כך החלו להגיע גם לפגישות בבתי קפה ופיתחו את התרבות שמתאימה לשעות הפנאי שלהם.

תרבות הפנאי

תרבות הפנאי כוללת הצעות שונות של מופעים של תיאטרון מודרני על רבדיו הרבים. יש מופעים שעוסקים באקטואליה, אחרים הם מופעי בידור, הצגות הכוללות ביקורת על הנעשה במדינה, הצגות שמתערבות בנושאים מרתקים והרצון ליצור שינוי.

תיאטרון מודרני הוא זה שסחף את העם לראות מופעים תיאטרליים וכך החלו האזרחים לרכוש כרטיסים למופעים ספציפיים, או רכשו מנוי כדי ליהנות ממגוון הצגות.

הגורמים המשמעותיים בהפקת הצגה

כדי להעלות הצגה נדרש שיתוף פעולה וחייבת להיות סינרגיה בין גורמים שונים. בסופו של התהליך העבודה של כל אחד מהם ושל כולם יחד יוצרת הצגה נפלאה.

ראשית הנהלת התיאטרון בוחרת מתוך תסריטים רבים, אילו הצגות יכלול הרפרטואר שלהם בעונה ספציפית. לאחר מכן נקבע הבמאי שיביים את ההצגה על פי ראות עיניו.

הוא מגייס את המפיק ומבצע מבחנים לשחקנים שונים שהם מועמדים לתפקידים שונים בהצגה. רבים ניגשים למבחנים ומצליחים לזכות בתפקיד גדול או קטן ואחרים מתאכזבים מכך שלא עברו את המבחנים וממשיכים למבחן עבור הצגה אחרת.

החזרות נמשכות פרקי זמן ארוכים, שבועות ולעיתים חודשים עד שכל אחד מהשחקנים זוכר את כל הטקסט בעל פה, מכיר את כל צעדי הריקוד ואת כל מילות השירים. במקביל לכך אמני התפאורה בונים את התפאורה בהתאם להנחיות של המפיק והבמאי, כדי ליצור התאמה מרבית של נראות התפאורה לכל מה שקורה בהצגה.

הייחוד של תיאטרון מודרני

הקהל אשר מגיע להצגות השונות נהנה מהסגנונות השונים. פעם הוא מגיע לקומדיה, פעם אחרת למחזמר מוסיקלי עשיר ולעיתים גם לאופרה ולהצגות דרמטיות. כל אחד בוחר את ההצגות המתאימות לו כדי ליהנות מההצגות הללו ומהמופע המרהיב והאיכותי שמעניקים השחקנים, לאחר אין ספור חזרות ומופעים פנימיים כדי לצאת עם הצגה שהיא מוצלחת במיוחד.

בתום ההצגה הקהל בדרך כלל מעריך מאד את ההופעה של השחקנים ואת ההשקעה הגדולה של הבמאי, המפיק, התסריטאי, בוני התפאורות, המלבישה, המאפרת וצוותים נוספים ולכן הם עומדים ומוחאים כפיים.