תיאטרון אימפרוב בעולם העסקים

אחת מהזרמים של התיאטרון הוא תיאטרון אימפרוב אשר מבוסס על אימפרוביזציה ולא על תכנים אשר הוכנו מראש כמו בהצגות הקלאסיות המוכרות שמועלות באולמות התיאטרון השונים.

אלתור של תכנים

תיאטרון האימפרוב מורכב מקובץ של שחקנים אשר מבצע על הבמה אלתורים. הוא זורם עם בקשות של הקהל בעקבות נושא מרכזי מסוים ומפתח את הנושא כמו תמנון לרבדים רבים. גם השחקן לא יודע מה יהיה השלב הבא ועל מה ידובר בו. לכן מדובר בסוג של תיאטרון שהוא מאד מעניין, מסקרן ומרתק בכל שלבי ההצגה.

השחקן של תיאטרון אורתו דה מתחיל לדבר על הנושא המרכזי, מושך את זה לכיוון מסוים ואז מישהו מהקהל זורק את המשך הרעיון והשחקו מדבר על כך. עם הזמן ולאורך ההצגה נזרקים הרבה רעיונות ואמירות אשר קשורות לנושא זה באופן ישיר וגם באופן עקיף וכך השחקן מדבר על נושאים מגוונים ובכולם הוא מוסיף צחוקים, שאלות ותהיות שגורמות לקהל להירתם לנושא ולהוסיף שאלות ונושאים קשורים.

הפעלת הקונוטציות היא עניין חשוב בין הקטעי של תיאטרון האימפרוב על הבמה, הצופים מקשרים בין העניינים השונים, דבר מזכיר להם דבר וכך ההצגה כולה מתחילה בתחום מסוים וגולשת להרבה מאד תחומים קרובים, מעניינים ומרתקים.

אימפרוב בעולם העסקים

החשיבות הרבה של אימפרוביזציה והפעלת קישורים וזיכרונות בחיי היום יום במקומות העבודה מובילים חברות רבות לתאם סדנאות אימפרוביזציה עבור עובדי החברה. בסדנאות הללו יש שחקן מומחה בתחום זה אשר מסביר להם באופן מפורט על יכולות האימפרוביזציה של שחקני תיאטרון אורתו דה והשימוש בפן זה בחיים. לאחר מכן הוא מלמד אותם איך לבצע זאת בעצמם בסיטואציות שונות בחיים.

הלמידה הזו היא לא הוקוס פוקוס ולוקח זמן עד שכל אחד מהעובדים מבין את הנושא באופן מעמיק ומתחיל ליישם זאת באלתורים השונים שהם מבצעים על הבמה. יש עובדים שהדברים זורמים אצלם בקלילות ואחרים שקצת קשה להם יותר להיכנס לכך ולכן לוקח להם זמן עד שהם מצליחים לבצע דברים מסוג זה בפועל.

סדנה זו יכולה להיות חלק מיום כיף, או יום גיבוש של מקום העבודה או לחלופין סדנה בת כמה מפגשים שמתואמים עבור מקום עבודה זה. העובדים מגיעים לכמה מפגשים אשר שופכים המון אור על רעיונות יצירתיים שעשויים להם מאד לגבי שיתופי פעולה והתנהלות שוטפת עם העובדים, הקולגות והמנהלים בדרגים השונים.

מעבר לכך סדנת תיאטרון האימפרוב מוסיפה קורטוב של צחוק לחיים של העובדים. השימוש בהומור מקרב מאד לבבות ויש לו תפקיד חשוב בניהול משא ומתן וביחסים בין קולגות ובין עובדים כדי לקדם תהליכים שונים. הצחוק מרכך את ההתנהלות בין הצדדים ולכן הוא נדבך חשוב בעסקים.

שחקני אורתו דה מופיעים עם תיאטרון האימפרוב במקומות רבים בכל הארץ. אם אתם מעוניינים נשמח לראות אתכם באחת ההצגות, או לחלופין לרשום אתכם לאחת הסדנאות החווייתיות שלנו.