פסטיבל חיפה זו חוויה נפלאה לילדים

אחת לשנה מתקיים פסטיבל חיפה אשר סוחף אליו משפחות רבות שמגיעות עם הילדים כדי ליהנות מחוויה אמנותית בצפון אשר כוללת הצגות ילדים, מופעי רחוב ועוד.

פסטיבל חיפה

ילדים אוהבים מאד להגיע אל פסטיבל חיפה כיוון שיש בו היצע נרחב של הצגות לילדים בכל הגילים. יש הצגות מקור של תיאטרון אורתו – דה ואחרים כך שהילדים רואים הצגה אחת ועוברים להצגה נוספת. מדובר בהצגות איכותיות אשר מעבירות מסר בנושא מסוים שהוא קרוב להתנהלות של הילדים בחיי היום יום. בכל אחת מההצגות, הילדים ימצאו הילדים תחומי עניין וייהנו להקשיב למידע ובעיקר לצחוק יחד עם השחקנים המצוינים.

כיף להם לראות את השחקנים כשהם ממלאים תפקידים מסוימים וכך הדברים הופכים להיות הרבה יותר מוחשיים ומובנים עבורם.

מופעי רחוב

פסטיבל חיפה מציע למבקרים בו הרבה מופעי רחוב כמו תהלוכות, אמני אשליות, ג'נגלינג ועוד, אשר מסתובבים במהלך הפסטיבל ומנעימים את זמנם של המבקרים. שחקנים של אורתו-דה מסתובבים על הקביים בגובה רב ומבצעים שלל תעלולים לשמחתם הגדולה של הילדים ושל בני המשפחות שלהם.

תיאטרוני רחוב הם נושא אהוב וברחבי פסטיבל חיפה אפשר לעצור בפינות שונות וליהנות ממופע של תיאטרון רחוב אורתו-דה, אשר מעלה בדרך כלל הצגות ילדים שהן קצרות, אך בעלות אמירה אשר הילדים מבינים אותה כבר במהלך ההצגה.

העובדה שיש באופציה של פסטיבל חיפה כמה סוגים של הופעות לילדים, יוצרת עבורם היכרות מעמיקה עם עולם התיאטרון. עבור ילדים רבים מדובר בדבר חדש כיוון שהם רגילים לראות דברים על המסך ואילו כאן הדברים הם מוחשיים ונמצאים במרחק נגיעה מהקהל. רוב הילדים אוהבים את הקרבה הזו ואת האפשרות לאינטראקציה עם השחקנים בקטעים מסוימים של ההצגה שבהם השחקנים משתפים את הקהל בשאלות או בחידות, או כשהם שרים יחד.

ככל שההצגה תדבר יותר אל ליבם של הילדים על פי הנושא שלה, תהיה מרתקת ותהיה בה גם מוסיקה קצבית, כך מפלס ההנאה של הילדים יהיה הרבה יותר גבוה והם ירצו לראות עוד ועוד מופעים.

שלושה ימים של מופעים

פסטיבל חיפה להצגות ילדים נמשך שלושה ימים ולכן תושבי חיפה וגם משפחות רבות מכל הארץ מגיעות לאחד הימים או לכולם ומסתובבים במתחם הגדול, כדי ליהנות מכל העולמות. ההורים בודקים מראש אילו מופעים יהיו המתאימים ביותר עבור ילדיהם ובהתאם לכך הם מגיעים לנישות הללו.

כאשר יש תיאטרון רחוב, הילדים אוהבים מאד להצטרף אל השחקנים וליהנות מאד מהעובדה שיש שם חבורות לא רק מישראל אלא מהעולם כולו. הם מביאים איתם ניחוחות זרים, כלים מוסיקליים לא מוכרים, תלבושות מפתיעות, שפות חדשות ופעלולים שהם מסקרנים. הילדים המופתעים מוקסמים מהחוויה העוצמתית ונהנים להצטרף לחבורות הללו וליהנות מהפעילות האינטנסיבית שלהן.

אין ספק שההגעה אל פסטיבל חיפה היא אחת האפשרויות המועדפות על המשפחות ועל הילדים במהלך חול המועד פסח.