פסטיבל הצגות ילדים

ילדים אוהבים מאד להגיע להצגות ילדים. רבים מהם הולכים עם ההורים כבר בגיל צעיר ונהנים מהצגות מקור וגם מהצגות המבוססות על ספרים שהם מכירים. כיוון שהם מכירים את הטקסט, זו חוויה נפלאה עבורם והם מרגישים כמו חלק אינטגרלי בתוך ההצגה ומסייעים לשחקנים.

הצגות לילדים

הצגות לילדים הן בדרך כלל נודדות והשחקנים מעלים פעם מופע בתל אביב, פעם בתיאטרון בצפון, בדרום וכו'. מי שגר בסביבה נהנה להזמין מראש כרטיסים לילדים וכולם הולכים מלאי התרגשות ונהנים למצוא את הכיסא שלהם באולם ולהמתין בקוצר רוח לתחילת ההצגה.

פסטיבלים לילדים

בחופשות ארוכות ובחגים שבהם הילדים אינם הולכים לגנים ולבתי הספר יש פסטיבל הצגות ילדים במקומות שונים בארץ. אחד הפסטיבלים הגדולים מתקיים בכל שנה בגן האם בחיפה ומועלות בו הצגות רבות לילדים. הילדים מתחילים מהבמה הראשונה וצופים בהצגה ולאחר מכן הם עוברים לבמה אחרת. בהתאם לתוכנייה שמקבלים אותה מראש, הילדים בוחרים אילו הצגות מעניינות אותם ולכן הם מעוניינים לראות אותן.

יש מקרים שבהם הם מכירים את השחקנים של תיאטרון אורתו דה או, אולי הנושא מרתק אותם או לחלופין הסיבה היא שמדובר בהצגה שהם מכירים את הספר שעל פיו מבוססת ההצגה ולכן הם מאד להוטים לראות אותה. ההורים מאד מרוצים מהעובדה שהילדים זונחים ולו במעט את המסכים ומעדיפים לפרק זמן מסוים להתמקד בבמות השונות של פסטיבל הצגות ילדים וליהנות מההצגות האיכותיות השונות.

הצגות של תיאטרון אורתו דה

השחקנים של תיאטרון אורתו דה מודעים לכך שאם הם יסקרנו את הילדים, הם ישבו לאורך כל ההצגה וכך ייהנו ממנה מאד. אך אם ההתחלה לא תהיה מספיק סוחפת עלול להיות מצב שבו הילדים יבקשו לצאת באמצע ההצגה. לכן ההתחלה היא תמיד מאתגרת מאד, לעיתים גם מצחיקה מאד ולכן הילדים מבינים שיש כאן הצגה בטיב מעולה ויושבים לצפות בה.

בכל חופשה הילדים נהנים משלל בילויים כמו ללכת לסרט, לחוף הים, לנסוע לטיול קמפינג ועוד. ההגעה אל פסטיבל הצגות לילדים היא אחת האופציות המועדפות על הילדים ולכן הם רוצים ליהנות מכל מבחר ההצגות. הם סופרים את הימים עד ההגעה ליום שבו הם ייסעו אל פסטיבל הצגות ילדים ויצפו בהצגות השונות.

עם זאת הם בוחנים לקראת חופשה אם יש פסטיבלים חדשים ואם כן אם יש אפשרות הם מבקשים מהוריהם להגיע יחד גם לבילוי זה. במועדים הללו יש הצגות ילדים ישראליות של תיאטרון אורתו דה וגם של תיאטראות אחרים. בנוסף לכך מגיעים בדרך כלל גם קבוצות תיאטרון מערים שונות בעולם. באופן טבעי הם מופיעים בשפת הדיבור שלהם כמו אנגלית, צרפתית, הולנדית או כל שפה אחרת. לחלופין הם יכולים להעלות גם תיאטרון לילדים שהוא בפנטומימה שהיא שפה בין לאומית והילדים מבינים אותה גם ללא מלל.