פנטומימה

פנטומימה היא הצגה ללא צורך במילים, השחקנים המוכשרים אשר מבצעים פנטומימה, יודעים להעביר את המסרים באופן מדויק באמצעות שפת גוף שנבחרה לכל תפקיד ולכל סיטואציה באופן ספציפי למטרה הזו ולהנאתם הרבה של הצופים.

הפנטומימה

לאור העובדה שבמדינות השונות משוחחים בשפות מגוונות, טוב לדעת שיש שפה אחת שהיא בין-לאומית והיא מוכרת ובעיקר מובנת על ידי כל תושבי העולם ומדובר בפנטומימה. יש הצגות רבות שבהן המופיע הוא אדם אחד, אשר לבצע באמצעות פנטומימה מערכות שונות שבכל אחת מהן הוא מספר סיפור.  בעבר חשבו שמכיוון שאין מלל בהצגה מסוג זה, הקהל לא יבין במה מדובר ולכן למעשה לא יבין את ההצגה.

אך עם הזמן התברר שהחשיבה הזאת היא שגויה. כל אחד מהשחקנים שמבצע פנטומימה יוצר בדמות שלו הרבה מאוד פעולות אשר מסבירות באופן מדויק מיהו אותו אדם, על מה מדובר בהצגה האם על העבודה שלו האם על המשפחה שלו ועוד. השחקן מבטא באמצעות שפת הגוף שלו את הפעולות השונות שאופייניות לדמות שהוא מגלם וכך הוא מסביר למעשה באמצעות שפת הגוף שלו, את קו החשיבה של אותו אדם.

הצגות של פנטומימה אפשר לראות באולמות התיאטרון, בפסטיבלים שבהם מעבירים הצגה באמצעות פנטומימה שסוחפת קהל גדול מאוד שמגיע כדי לראות זאת. הצגות הפנטומימה המעולות של תיאטרון אורתו-דה, מועלות בדרך כלל בפסטיבלים השונים ברחבי הארץ.

האהבה של הקהל לפנטומימה

בדרך כלל הצופים מגיעים להצגות שיש בהם מלל פעם זו קומדיה (קראו עוד על הצגה קומית), דרמה ופעם זה מחזמר, בדרך כלל הם נהנים מאוד בהצגות האלה. אך כאשר מגיעה הצגה מיוחדת שהיא שונה מכיוון שאין בה דיבורים כלל, הקהל מאוד מתלהב והוא עוקב אחר כל תנועה שמבצע השחקן, כדי להבין באופן מלא את המסרים שהוא מעוניין להעביר. זה נראה קשה אך בדרך כלל רוב הצופים מבינים באופן מעמיק את המסרים של השחקן או של השחקנים.

נקודה חשובה בתוך המערך של הפנטומימה שמעלים השחקנים המוכשרים של תיאטרון אורתו-דה היא העובדה שהם גם לבושים באופן שמייחד את אותה דמות. אם הם יחבשו לדוגמה צילינדר על ראשם, יהיה ברור  לבאי התיאטרון שמדובר באציל אנגלי,  אם הם ילבשו בגדים ישנים, הקהל יבין שמדובר בפליט או באדם עני  וככה המסר  יועבר בצורה ברורה ביותר.

מופעי מקומיים באמצעות פנטומימה 

הרבה מופעים באמצעות פנטומימה הם מופעים מצחיקים והיתוליים שמותאמים לפסטיבלים, במופעי רחוב. בתהלוכות של אמני קרקס, הם משלבים בהופעה שלהם מעשים יוצאי דופן כמו לדוגמה ג'גלינג, הליכה על קביים, משחקים עם הקהל, מבצעים פעולות באמצעות פנטומימה ועוד. השחקנים של תיאטרון אורתו-דה נהנים מאוד להשתתף בפסטיבלים הללו ולהכיר כך באופן אישי את הקהלים שאוהבים תיאטרון ומגיעים לפסטיבלים האלה.

אם אתם מעוניינים לראות מופע של פנטומימה, אתם מוזמנים לרכוש כרטיסים לאחד המופעים הקרובים שלנו, או לחלופין להגיע לאחד ממופעי הרחוב שבהם אנו משתתפים.