פנטומימה לילדים

ילדים אוהבים מאד להגיע להצגות הן באולמות התיאטרון ובן בגני הילדים. בדרך כלל הם סקרנים מאד ולכן יושבים מרותקים כדי לשמוע כל משפט וליהנות מכל שיר.

פנטומימה לילדים

אחת האופציות המעניינות עבור ילדים היא הצגות של פנטומימה לילדים. מדובר בהצגה שמשתתף בה בדרך כלל שחקן אחד או לכל היותר שני שחקנים. בהתאם לנושא שנבחר להצגה, השחקן או השחקנים מעבירים את כל המסרים ללא דיבור. זה קורה באמצעות תנועות ידיים, רגלים וכל גופם. אף על פי שזה נשמע בהתחלה לא הגיוני, מסתבר שגם באמצעות שפת הגוף אפשר להבין מצוין את כוונתם של השחקנים.

הילדים מבינים מעולה כל תנועה וכתוצאה מכך הם מביעים את הרגשות שלהם על פעולה זו או אחרת. לעיתים הם צוחקים, מוחאים כפיים או לחלופין לא מרוצים ומביעים זאת. הם היו מעדיפים שהכול יהיה טוב ומלא בשמחת חיים וכאשר זה לא קורה אפשר לראות את חוסר שביעות הרצון שלהם.

LAST MINUTE בדקה התשעים
LAST MINUTE בדקה התשעים

פסטיבלים לילדים

אחת האטרקציות המוצלחות עבור הילדים היא הגעה אל הפסטיבלים של תיאטרון אורתו דה. באירועים הללו יש כמה וכמה במות ובכל אחת מהן מוצגות הצגות אחרות לילדים. הילדים עוברים בכל אחת מהבמות ולא מפספסים אף הצגה כיוון שהם רוצים ליהנות מכל האופציות המוצעות להם. אחת ההצגות האהובות להן היא פנטומימה לילדים שיש בה הרבה מאד קסם.

יש מקרים שבהם בשלב הראשון הילדים לא יודעים שמדובר בהצגה ללא מילים וכאשר הם נחשפים לכך הם זורמים ועושים כל שניתן כדי להבין את שפת הגוף של כל שחקן. לעיתים לוקח להם זמן להבין זאת אך לאור האינטליגנציה שלהם הם נכנסים לתלם ועם הזמן מבינים כל מסר.

האהבה הגדולה של הילדים היא למוסיקה ולכן כאשר ההצגות של פנטומימה לילדים מלוות במוסיקה, הן אם מדובר בשירים שהם מכירים והן אם מדובר בשירים שהם חדשים עבורם, ההנאה היא עצומה וברוב המקרים הם משתתפים, מוחאים כפיים וגם רוקדים בכיף.

אהבה לתיאטרון הפנטומימה

לאחר שהילדים מגיעים להצגה או שתיים של פנטומימה לילדים הם מתאהבים בז'אנר הזה ולכן מבקשים מהוריהם לבדוק מתי יש הצגות נוספות בקטגוריה זו. כאשר הם מגיעים למופע הם נהנים לראות את התפאורה היפהפייה, בוחנים היטב את הביגוד הייחודי של השחקן, אם יש לו ביגוד נורמטיבי או בגדים שמעוררים גלי צחוק, כמו כובע רחב שוליים ומצחיק, אביזרים יוצאי דופן כמו מקל הליכה, מטפחות צבעוניות, גרביים בצבעים מנוגדים, נעליים עם חורים או כל פרט אחר שיעורר את הילדים וישאיר אותם לכל אורך ההצגה כשהם מרותקים ומאד מרוצים.

תיאטרון לילדים

הורים רבים מעוניינים להניע את ילדיהם לעולם התרבות ולכן תיאטרון אורתו דה הוא הזדמנות מצוינת לצפייה בהצגות ילדים מעולות כדי להפחית את זמן המסכים שההורים משתדלים לצמצם. הגעה לאירועי תרבות היא אופציה מועדפת על ההורים וגם על הילדים.