סדנאות משחק לשיפור יכולות המשחק

בכל אדם חבוי שחקן בעל יכולות מועטות או ענקיות. יש כאלו שמעוניינים לפתח את המסוגלות הזו, יש אחרים שזונחים זאת וסוג שלישי של אנשים שנקלעים במקרה לסדנאות שמשפרות באופן ניכר את היכולות שלהם.

סדנאות משחק מאתגרות

יש סדנאות משחק שמיועדות לשחקנים, כדי ללמד אותם נישות מסוימות באופציות המגוונות של המשחק על הבמה. הסדנאות הללו מועברות על ידי שחקנים מוערכים בעלי ניסיון רב בהצגות שונות על הבמה. הם אלו שיכולים לסייע לשחקנים המתחילים לבצע פעולות עוצמתיות בשפת גוף שתשקף זאת. בדרך זו הקהל יבין את כוונתם וייהנה הנאה מלאה מהמשחק שלהם שכולל את התנועתיות וגם את המלל.

סדנאות מרוכזות לעובדים

הנהלה של חברה שמארגנת ימי גיבוש עבור העובדים, מחפשת בכל פעם אופציות מרתקות שכוללות הפעלה של העובדים. הם בוחנים כמה וכמה אפשרויות וביניהן הזדמנות מסקרנת ללמד את העובדים את רזי המשחק. מדובר בסדנה של אימפרוביזציה שבה כל אחד מהעובדים שנבחר לעלות על הבמה או לקדמת האולם, אמור לבצע המחשה של פעולה מסוימת או של דמות מוכרת.

העובד מוציא מעצמו את כל היכולות היצירתיות שלו ויוצר משחק שהוא בדרך כלל מלא בהומור. לא קל פתאום להיפתח ולבצע פתאום משחק אך יש עובדים שהדבר נתאים להם והם מבצעים זאת לבד או באופן דינמי עם עובד נוסף.

התוצאה של האלתור הזה היא חוויה עוצמתית לשחקנים ולא פחות מכך גם לקהל שמתלהב מהיכולות המפתיעות של העובדים. עד עכשיו הם הכירו את יכולות המחשוב, המכירות או הלוגיסטיקה של עובד זה ופתאום הוא מתגלה במלוא הדרו עם כישרון שהיה חבוי בתוכו.

הסדנה הייחודית לעובדים מוציאה מהם את המיטב והם עושים כל שניתן כדי לבצע את הפעולות השונות על פי ההנחיה של השחקנים. אין ספק שהם נהנים מכל דקה של משחק והם היו מוכנים להישאר על הבמה עוד דקות ארוכות.

הערך המוסף של הסדנאות

לכל יום גיבוש יש מטרה והיא הגברת שיתוף הפעולה בין העובדים וזאת על ידי היכרות מעמיקה של כל אחד מהעובדים, בפאן האישי ובפאן החברתי. סדנאות משחק הן כלי עבודה מצוין למטרה זו ובמהלך המשחק על הבמה נחשפים רבדים לא מוכרים של רבים מהעובדים. פתאום רואים שיש להם המון חוש הומור וזהו דבר שלא רואים בישיבות החשובות ביום יום במשרד, רואים למי יש יכולות לסחוף אחריו אנשים נוספים, כיוון שהוא מאד חברתי.

וגולת הכותרת היא למי יש כישורי משחק נפלאים ואולי בפנסיה הוא יחשוב על קריירה שנייה שכוללת משחק, אבל עד אז הוא יירשם לאופציה נוספת של סדנאות משחק, כדי לשחק אולי בקבוצות משחק לחובבים.

אחרי סדנה מסוג זה, רבים מהנוכחים רואים עד כמה הם נהנו בה ולכן הם מחליטים להגיע בתכיפות להצגות או לרכוש מנוי לתיאטרון וכך ליהנות מהפאן התרבותי של ההצגות שקיימות בנושאים שונים.