מופע פנטומימה מסקרן

פנטומימה הוא אחד המופעים המסקרנים והמרתקים. קהלים רבים הן של צעירים והן של מבוגרים נהנים לנחש למה התכוון הפנטומימאי ולכן הם נהנים מכל דקה שבה הם נמצאים במופע מסוג זה.

הצגות פנטומימה

מופע פנטומימה הוא בדרך כלל מופע של שחקן אחד מתיאטרון אורתו-דה, הוא מעלה במופע זה תכנים שרובם תוכננו מראש והם עוסקים בנושא או בכמה נושאים שהם אקטואליים ומוכרים לצופים.

לעומת הצגות תיאטרון שבהן יש מלל והקהל מבין תוך כדי ההצגה מה קורה עם כל אחת מהדמויות ואיך הדברים משתנים, כאן מדובר במופע של אדם אחד אשר אינו מדבר כלל ולכן הקהל צריך להיות ערני, להבין דברים שהשחקן מביע בתנועותיו בלבד ולשים לב לדקויות, כדי לתהות באופן מדויק על קנקנן.

מופע פנטומימה לילדים

פנטומימה היא אופציה מצוינת של הצגה לילדים. זו יכולה להיות אינטרפרטציה של הצגה מוכרת או הצגה חדשה לחלוטין עם מסר בנושא מסוים. שחקי אורתו-דה אשר מעלים מופע זה נוהגים לשתף את הקהל. הילדים אוהבים מאד להביע את דעתם ולכן הם נהנים מאד לשתף פעולה, לענות על שאלות, לעלות על הבמה ולעזור לשחקן פנטומימה.

כיוון שהמופע הוא מסקרן, הילדים יושבים מרותקים והם מאד רוצים לדעת מה יהיה המשך העלילה, לכן השחקן יוצר דברים מיוחדים, מלהיב אותם ויש קטעים שהם מוחאים כפיים או מביעים את דעתם בקול רם מה כן ומה לא. הילדים מרגישים שהם חלק מההצגה ולכן מזדהים עם כל מה שקורה על הבמה. מחיאות הכפיים והקהל המשולהב הם העדות הטובה ביותר לכך שיש שביעות רצון בקרב הילדים המאושרים.

מופעי פנטומימה למבוגרים

מבוגרים אוהבים מאד לראות פנטומימה. אפשר לראות מופעים מסוג זה בארץ ובעולם. כיוון שאין שפה והתנועה היא שפה בין לאומית, אפשר להבין על פי תנועות הידיים ושפת הגוף את מה שרוצה להביע השחקן ולקלוט זאת. ברוב המקרים מופעי פנטומימה של אורתו-דה, הם מופעים מצחיקים ולכן הם סוחפים את הקהל אשר מופתע מהמהלכים השונים שמבצע השחקן.

מופע פנטומימה יכול להיות על כל נושא שבעולם. כדי להקל על הקהל איש הפנטומימה לובש ביגוד שמותאם לנושא, לעיתים יש מעט תפאורה מאחוריו, הוא משתמש באביזרים שונים המותאמים לתחום זה ונעזר גם במוסיקה בהתאם להצגה.

הקהל תמיד מעוניין לרדת לעומקם של דברים ולכן האורחים חושבים על כל צעד של הפנטומימאי, מה הוא מביע, על איזו נקודה הוא מתכוון להתמקד וזאת כדי להבין את כל המסרים. הדבר יוצר אווירה נפלאה בקרב הצופים

מקומות למופעי פנטומימה

מופעי פנטומימה הם בדרך כלל מופעים קצרים ולכן מבוצעים על ידי שחקנים בודדים כמופע יחיד של אורתו-דה. אפשר לראות אותם בפסטיבלים מוצלחים ברחבי הארץ שנערכים בעיקר בחגים או בימי הקיץ, במופעי רחוב שמארגנות העיריות ובמקומות רבים נוספים.

מעוניינים במופע פנטומימה איכותי? דברו אתנו וחשקן אורתו-דה ישמח להגיע למקום שבחרתם במועד הנוח לכל הקהל.