כדאי להגיע אל פסטיבל חיפה

פסטיבל חיפה להצגות ילדים הוא בילוי איכותי שמותאם לילדים בכל הגילאים ויוצר עבור כל המשפחות יום גדוש בפעילות תרבותית הן בהצגות בכורה באולמות תאטרון חיפה והן במתחם תאטרון בינלאומי באוויר הפתוח עם מיטב הפרויקטים מהעולם בכניסה חופשית מהשעה 11.00 ועד 18.00 בערב בניהולה האמנותי של ינון צפריר ואבי גיבסון בר-אל מקבוצת אורתו-דה

תרבות לילדים

הילדים אשר צמודים למסכים בבית וגם מחוצה לו זקוקים לזמן של תרבות וביקורים במקומות מסקרנים. לכן פסטיבל חיפה להצגות ילדים היא אופציה מצוינת עבורם. בכל רחבי גן בנימין יהיו הצגות של קבוצות תיאטרון בינלאומיות וישראליות כמו תיאטרון אורתו דה וגם קבוצות תיאטרון ממדינות שונות כמו הולנד, אוסטריה, ספרד, מקסיקו, צרפת, קטלוניה ואיטליה

במקרים רבים אין צורך במלל ואפשר ליהנות מהצגה שהיא בפנטומימה תנועה או של צוות אקרובטי ולהבין את התוכן של ההצגה בקלות. הילדים יתרשמו מתלבושות יוצאות דופן של השחקנים אשר תואמות את תוכנן של ההצגות ובכל הצגה אפשר לראות תלבושות ייחודיות, אשר מאפיינות את תוכנן של ההצגות השונות.

הצגות מכל העולם

כאשר רואים הצגות ישראליות זו הנאה גדולה אך כאשר מדובר בהצגות שונות מהמון מדינות אשר מועלות באופציה של פסטיבל חיפה להצגות ילדים, זהו מראה מרגש. הילדים רואים את ההבדלים בין התרבויות, הנראות השונה, הדגשים והדברים הללו שמרתקים אותם.

הדרך הנכונה היא להסתכל מראש ברשימת ההצגות ולבחור מתוכן, את ההצגות בנושאים שמדברים אל הילדים. בהגעה לפסטיבל חיפה המשפחות הללו יתמקדו בהצגות הספציפיות הללו וברוב המקרים ייהנו מכל דקה.

פסטיבל הפסטיבלים

אחד הדברים שהמשפחות אוהבות מאד הוא תיאטרוני רחוב באוויר הפתוח קבוצת התיאטרון אורתו דה יצרה תוכנית אמנותית של הצגות ומופעים זזים ועומדים בין הילדים והמבוגרים בדמויות שונות עם גלימות ושלל תלבושות מצחיקות או מפתיעות. כמו כן ליצור תהלוכות מסוגננות אשר יפעלו בכל גן בנימין במהלך כל היום במתחם מעוצב תחת נושא  פעולות  כמו הליכה על קביים גבוהים הן רק כלי ביטוי בתוך הצגות רחוב בעלות סיפור ומהלך מיוחד ומרתק תוך שימוש בהומור, יצירת פעלולים שונים ,פיוט, צחוק וחוויה נהדרת עבור הילדים.

הילדים יכולים להצטרף לתהלוכה ומרגישים לשעה קלה כמו שחקנים או זמרים, גם הם משחקים במשחקים שמציעים להם השחקנים ונוצרת אווירה מאד כיפית שמשפיעה על כל מי שנמצא בסביבה. זו אחת הסיבות העיקריות שהמשפחות אוהבות להגיע אל פסטיבל שמתקיים בטבע והוא ללא קירות.

הצגות איכותיות לקהל

קבוצת תיאטרון אורתו דה וגם קבוצות נוספות מבצעים הרבה מאד חזרות לקראת פסטיבל חיפה, כדי להעניק חוויה עוצמתית לכל הצופים. הם מקימים מתחם מעוצב יפהפייה אשר תואמת את נושא ההצגה, תופרים תלבושות מרשימות בהתאם לתפקיד של כל אחד מהשחקנים ובדרך זו יוצרים סקרנות רבה אצל הקהל.

יש הצגות בתוך האולמות שבהן השחקנים לומדים בעל פה את כל המלל וכל אחד יודע את תפקידו, או לחלופין לעיתים מדובר באימפרוביזציה שבה יש אלתורים מקסימים מול הקהל וכל שחקן מתנהל מול הצופים שהגיעו להצגה הספציפית ולכן התוצאה היא ייחודית לכל מופע ואין שני מופעים שהם זהים זה לזה. אם גם אתם אוהבים הצגות ומעוניינים להנחיל זאת לילדיכם, ההזדמנות הטובה ביותר לכך היא הגעה אל פסטיבל חיפה. שם הילדים יהיו מרותקים לתכנים של ההצגות השונות ואין ספק וייהנו עד בלי די.