התרגשות גדולה בערב של הצגת בכורה

הצגת בכורה היא ערב הגאלה שבו מעלים בפעם הראשונה בפני קהל את ההצגה החדשה. ערב זה מלווה בהתרגשות גדולה של השחקנים וכל הצוות הגדול שדאג לקיומה של ההצגה החדשה.

הפרמיירה מלווה בדרך כלל בהגעה של אנשי תקשורת אשר מסקרים את ההופעה באמצעי המדיה השונים, משפחות של השחקנים וצוות ההפקה, אנשי ציבור, ידוענים, אנשי אומנות וקהל רב של מעריצים ואוהבי תיאטרון.

היערכות לערב הצגת בכורה

המעמד מחייב ויש היערכות רבה לקראת הצגת בכורה. מאחורי הקלעים השחקנים לובשים את הבגדים שהם אמורים ללבוש במערכה הראשונה, המאפרות שוקדות על האיפור והתסרוקות הרלוונטיות, כדי שהכול יהיה פיקס.  

לאחר אין ספור חזרות, כולם נרגשים מהעובדה שהגיע המועד של הצגת בכורה ומחכים לצלצול המצביע על כך שהמופע מתחיל. מדי פעם השחקנים מציצים מבין הווילונות כדי לוודא שאכן הגיע קהל והם לא יופיעו מול אולם ריק. כאשר הם רואים שהכיסאות מתמלאים באורחים רבים, הם מוכנים לעלות ולהופיע במלוא המרץ.

המופע המרגש מתחיל

השחקנים מתחילים להופיע וההצגה קולחת, סצנה אחר סצנה , החלפת התפאורה, שינויים בתפקידים שמגלמים השחקנים השונים, לאט לאט הקהל מבין את מהות ההצגה וברוב המקרים הוא נהנה מכל דקה.

הצגות נמשכות בדרך כלל שעה ואף מעבר לכך ובהתרגשות של הצגת בכורה גם השחקנים וגם הקהל אינו שם לב איך הזמן עף וההצגה הנפלאה הגיעה לסיומה. כל השחקנים מגיעים לקדמת הבמה וקדים קידה פעם אחר פעם. ברוב המקרים הקהל עומד על רגליו ומוחא כפיים ללא הפסקה כאות הערכה למופע המרהיב והמקצועי שהסתיים זה עתה.

אף על פי שהמופע הסתיים ההתרגשות אינה נעלמת ולשחקנים קשה לעזוב את הבמה ורק לאחר זמן רב הם חוזרים לחדרי ההלבשה שלהם. מכיוון שזוהי הצגת בכורה, מתקיימים במקרים רבים מפגשים בין השחקנים, המשפחות, אנשי המקצוע ואנשי התקשורת באולם שהוכן לצורך מבעוד מוגד.

קוקטייל עבור ההצגה חדשה

כל המשתתפים שמגיעים לאולם, נהנים מכיבוד קל ומשתייה ולאחר מכן נשמעים נאומים מרתקים של אנשי המפתח כמו מנהל התיאטרון, התסריטאי, המפיק, הבמאי, השחקן הראשי וגורמים מהותיים נוספים.

אנשי התקשורת מחווים את דעתם על הפרמיירה ומדווחים על כך למדיה הדיגיטלית, לערוצי הטלוויזיה ולעיתוני הפרינט וכך כבר באותו ערב או למחרת אפשר לראות את הביקורות של המבקרים להצגה זו. תמיד יהיו כאלה שיהללו וישבחו את ההצגה המושקעת והמקסימה ויהיו גם אחרים שיקטלו אותה או שיהיו להם הרבה השגות והערות שונות בהתאם לזווית הראייה שלהם.

לוח המופעים של ההצגה

לאחר ההצגה הראשונה, השחקנים מתחילים בסבב הופעות באולם התיאטרון שלהם. לאחר מכן הם יוצאים בדרך כלל לסיבוב הופעות בתיאטרונים אחרים ברחבי הארץ, לאורך שבועות וחודשים עד שההצגה יורדת לאחר הצלחה גדולה, או לעיתים גם אכזבה גדולה.  

השחקנים שומרים את ההתרגשות לפעם הבאה שבה הם יופיעו בהצגה נוספת.