הנאה עצומה בבילוי הצגות תיאטרון

רבדים שונים של הציבור אוהבים סוגים שונים של בילויים. יש מי שאוהב להגיע לבר ולשתות אלכוהול, אחרים אוהבים ללכת לסרטים ורבים אחרים אוהבים להגיע אל הצגת תיאטרון טובה.

הכיף בהגעה אל הצגת תיאטרון טובה

להגיע לאולם התיאטרון כדי לראות הצגה איכותית זו התרגשות גדולה, רואים המון אנשים אשר החליטו שהערב כדאי להגיע לתיאטרון, במקום להישאר עוד ערב בבית ולצפות בטלוויזיה. הם מחפשים בהתרגשות את המושב שלהם וממתינים בדריכות לכרוז שיודיע שההצגה מתחילה.

לפני תחילת ההצגה כל צופה יודעת בערך על מה מדובר בהצגה ומיהם השחקנים שמשתתפים בה, אך אין כמו מראה עיניים.

ברוב המקרים הצופים מאד נהנים מההצגה, מכוון שהושקעה בכל הצגה חשיבה רבה, נערכו חזרות, ונבחרו בקפידה הבגדים ופריטי התפאורה וזאת כדי שהכל יהיה מושלם. כשהקהל מרוצה, הוא יגיע שוב ושוב להצגות תיאטרון גם בעתיד.

מנוי להצגות

אוהבי התיאטרון נהנים לרכוש מנוי שנתי באחד התיאטראות וכך ליהנות באופן קבוע מזמן איכות שמוקדש למטרה זו. הם בוחרים מתוך הרפרטואר את ההצגות שמעניינות אותם. מחזות זמר, הופעות של אמנים יחידים, קומדיות, טרגדיות, דרמות ועוד.

המגמה היא בדרך כלל לבחור הצגות שקיבלו ביקורות טובות, אלו שעוסקות בתחומים מעניינים ואלו שמשחקים בהם שחקנים אהובים ומובילים שכיף לראות ולשמוע אותם.

בדרך זו מקבלים רשימת תאריכים שבהם מתקיימת ההצגה שנבחרה והלקוח רושם זאת בלוח השנה שלו, כדי לא לשכוח את המועד החשוב.

הצגות תיאטרון חדשות

בכל שנה הנהלת תיאטרון בוחרת מתוך האופציות הרבות את ההצגות שהם יעלו בעונה הבאה. הם נוהגים לשלב סוגים שונים של הצגות כדי שהרפרטואר יהיה מרתק עבור הקהל. חלק מהמחזות יהיו ישראליים מקוריים ואחרים של מחזאים מחו"ל.

בהתאם להצגות שנבחרו, הבמאים מתחילים לערוך מבחנים לשחקנים שונים כדי לבחור את השחקנים הראשיים, שחקני המשנה ובעלי תפקידים נוספים במהלך ההצגה. לאחר בחירת השחקנים המתאימים ביותר לכל תפקיד, כל אחד מהם מקבל את המידע המלא של קטעי הקריאה והדיבור של כל אחד מבעלי התפקידים בהצגה והוא לומד בעל פה את הדברים שהוא אמור להגיד לאורכה של ההצגה.

השחקנים מבצעים חזרות רבות, כדי שכל אחד יבצע את תפקידו באופן מושלם, על פי האינטונציה הנכונה והדרישות של התפקיד, כדי להעביר כראוי את המסרים לקהל שיושב באולם.

תפאורה עבור ההצגה

בהתאם לאופייה של ההצגה ולמקומות שבהם מתרחשות הסצנות השונות, אנשי התפאורה מכינים את הרקעים השונים אשר מתחלפים בכל מערכה. מה שקורה בבית, ברחוב, במשרד, בצבא ובכל מקום אחר. כך מחליפים את התפאורה כדי שהקל ירגיש ויבין את השיוך לסצנה. בהתאם לכך משנים גם את הריהוט והאביזרים הנלווים.

תפירת ביגוד עבור השחקנים

על פי דרישות של כל אחד מהתפקידים, בוחרים את הביגוד שישדר את המסרים הנכונים וזאת מתוך המלאי שקיים במחסני התיאטרון, או לחלופין תופרים בגדים תואמים.