הצגות תיאטרון לילדים

עולם התרבות מציע הן לקטנים והן למבוגרים עולם שלם של חוויות עוצמתיות. זו הסיבה שישראלים רבים מגיעים לאולמות התיאטרון, כדי ליהנות מהחוויה וגם רוכשים כרטיסים להצגות ילדים כדי ללכת איתם למופעי תיאטרון שיעשירו אותם.

הצגות תיאטרון לילדים

בכל עיר יש מעת לעת הצגה לילדים וההורים שמעוניינים לחשוף אותם לעולם התרבות מגיעים איתם לאירוע זה. יש הצגות אשר מבוססות על ספרי ילדים שהצעירים מכירים בעל פה ולכן הם נהנים מהמלל המוכר להם. יש גם הצגות תיאטרון לילדים שהן מקוריות בנושאים שונים שהם קרובים לליבם של הילדים ולכן הם נהנים להקשיב ולהבין.

ההגעה לאולם התיאטרון מלווה תמיד בהתרגשות גדולה של הילדים, כיוון שהם רואים ילדים נוספים שמגיעים גם הם בבגדיהם היפים, כולם יושבים על הכיסאות הנוחים וממתינים לתחילתה של ההצגה. אחד הדברים המפתיעים עבורם היא התפאורה היפהפייה והם מבינים ממנה היכן מתקיימת ההתרחשות, ברחוב, בגן הילדים, בבית או בכל מקום אחר.

מעבר להצגות שנערכות באולמות התיאטרון ברחבי הארץ, הילדים מגיעים עם הוריהם גם לפסטיבלים של תיאטרון אורתו דה שנערכים בדרך כלל בחגים ובחופשת הקיץ. באירועים הגדולים הללו הם נהנים מהצגות ילדים שמועלות על הבמות השונות, חלקן קצרות ומקצת מהן ארוכות, יש הצגות של כמה שחקנים וגם הצגות של שחקן יחיד שמרתק בהצגה שלו או במופע פנטומימה את כל הילדים.

ההצגות מותאמות לילדים בגילים השונים ולכן חשוב לקנות כרטיסים להצגות שבהן הילדים יפיקו את המיטב כשהם מבינים את כל ההתנהלות לאור גילם. ילדים שהולכים בגיל צעיר לתיאטרון מתאהבים באופציה הזו ולכן גם כבני נוער וגם כמבוגרים הם ייהנו לצפות בהצגות תיאטרון איכותיות וגם במחזות זמר שמשולבים בהם הרבה קטעי שירה יפהפיים וסוחפים.

הצגות תיאטרון למבוגרים

במרוץ החיים ישראלים עושים במקרים רבים הפסקה ונהנים גם מהצגת תיאטרון מעולה של תיאטרון אורתו דה. רבים מהם מרגישים שהם עמוסים כל היום בענייני הילדים, הבית, הקריירה והטלוויזיה והם מחפשים זווית חדשה של פעילות שהיא ברמה אינטלקטואלית גבוהה. זו הסיבה שהם מגיעים מדי פעם לראות הצגה מצחיקה או דרמטית.

התיאטראות השונות בישראל מציעות לקהלים בכל שנה רפרטואר חדש וכך הם יכולים במסגרת המנוי שלהם לרכוש כרטיסים לכל סוג של הצגה. הם מתרשמים מהמידע על כל אחת מההצגות, באיזה נושא היא עוסקת, מיהם השחקנים ונתונים נוספים לגביה. כך הם בוחרים את רצף ההצגות לחודשים הבאים.

בילוי בשעות הערב

להעצמת החוויה אפשר להגיע לתיאטרון בזוג או כמה חברים. ברוב המקרים ההנאה תהיה מושלמת הן מההצגה והן מהבילוי עם אנשים אהובים בהצגה תרבותית שתמיד מעלה שאלות רבות בסופה. המטרה היא לעורר שיח ולהבין באופן מעמיק את המסר שניסו השחקנים להעביר לאורכה של כל ההצגה וזאת על פי התחום שבו היא עוסקת.

לא אחת רק לאחר כמה ימים מבינים הצופים את הכוונה של המחזאי במשפטים רבים שנאמרו בהצגה והייתה להם מגמה ברורה.