הצגות בידור להעלאת מצב הרוח

כל בילוי מחוץ לבית תורם רבות להעלאת מצב הרוח של הצופים באולם. אחת האופציות המוצלחות ביותר, היא הצגת בידור אשר מוצגת על ידי שחקן יחיד או באמצעות כמה שחקנים.

הייחודיות של הצגת בידור

הצגת בידור נועדה לשעשע את הקהל, להשכיח מכל אחד מהצופים את היום שחלף עליו, הקשיים בעבודה, הפקקים שהיו בדרך, הבלגן עם הילדים וכל נושא אחר. כאשר הוא נכנס לאולם הוא מניח מאחור את כל תלאות היום ומתרכז כל כולו בהצגה. הצגות בידור או הצגה קומית הן בדרך כלל מצחיקות מתחילתן ועד סופן ולכן כל צופה מרוכז בכל מה שמתרחש על הבמה.

סוגים של הצגות בידור

יש הצגות בידור אשר מבוססות על ספר או תסריט של מחזה שנכתב לכך באופן ייעודי. זה יכול לכלול סיפור משפחתי, דברים שמתרחשים בצבא, במקומות העבודה או במקומות גיאוגרפיים מרוחקים. המכנה המשותף של כל הסיפורים הללו הם שמדובר בסיפורים מצחיקים, מפתיעים ומרתקים ולכן הדבר מעורר גלי צחוק רבים בקהל. ברוב המקרים קיים שחקן תיאטרון ראשי של הצגות בידור וסביבו שחקני משנה שלכל אחד יש לפחות תפקיד אחד במהלך ההצגה ולעיתים אף יותר מכך.

ההתרחשות העלילתית נבנית תוך כדי ההצגה, השחקנים מוסיפים כל הזמן נתונים חדשים, סיפורים מצחיקים, תיאורים יוצאי דופן שהם לפעמים מלאים בהגזמות. הקהל מתמוגג מאושר ולא מעוניין שההצגה תסתיים.

הצגות בידור של שחקנים יחידים

שחקנים רבים מעלים מופע יחיד בפני קהל שכולל סיפורים מצחיקים על נושאים שונים כמו זוגיות, משפחות, משפחות מורחבות, דברים שקורים במקומות העבודה ועוד. השחקן או הסטנדאפיסט, מדבר בפתיחות עם הקהל על עניין מסוים, לא אחת הוא גם משתף את הקהל, שואל שאלות, יוצר אינטראקציה עם משתתף זה או אחר והדברים מתגלגלים.

ברוב המקרים כל המערכונים של האמן נמצאים אצלו בראש והוא מריץ מערכון אחד, עובר למערכון השני וכך עד הסוף של הצגות בידור. עם זאת בהתאם לסוג הקהל ולדברים שמתרחשים תוך כדי, הוא גם עושה שינויים של אימברוביזציה פה ושם ומתאים את הטקסטים לעכשוויות, לחדשות האחרונות בנושאים מסוימים כדי ליצור קרבה לאקטואליה.

פעולה זו יוצרת סקרנות רבה מאד אצל הצופים והם מרותקים למלל, כדי להבין על מה מדובר ולאן מוביל הקטע הבידורי המצחיק.

בילוי זוגי ומשפחתי

הצגות בידור הן אופציה נפלאה להתנתק ממרוץ החיים ולהקדיש כמה שעות למפגש מהנה של בני הזוג ביציאה זוגית, עם חברים או עם בני משפחה. התוכן של הצגות בידור מקרב מאד את החבורה ובדרך כלל בתום ההצגה, נשמעים ריקושטים על קטע זהב או אחר שהיה בהצגה. מה חושב על כך כל אחד מהם, אם זה תואם את המציאות, מוגזם, הזוי או כל חשיבה אחרת.

רבים עושים לעצמם נוהל קבוע והם יוצאים אחת לתקופה יחד ונהנים מזמן של איכות יחד.