הצגה לנשים

לאולמות התיאטרון מגיעים סוגים רבים של קהלים, בני זוג, תלמידים, מבוגרים, צעירים ועוד. אחת הנישות המעניינות היא להציג הצגה ייחודית אשר מופנית לנשים בלבד וזאת לאור האישיות המיוחדת של הנשים.

המחשבה מאחורי הצגה לנשים

כאשר מכינים הצגה לנשים, החשיבה היא לתת דגש לתכונות יוצאות הדופן של הנשים אשר מבדילות אותן מהגברים. המגמה היא לחזק ולהעצים אותן ולתת לנשים שיושבות באולם את התחושה כי הדרך שלהן על כל רבדיה, היא הדרך הנכונה וכך צריך לפעול בחיים.

באופן טבעי לכל אחת מהנשים יש אופי משלה, אך קיימות תכונות שקיימות באופן רוחבי אצל נשים רבות ורואים זאת בשיתופי הפעולה ביניהן בתחומים רבים. אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא העובדה שהן משתפות בכל מה שקורה איתן, כמו בקבוצות הפייסבוק שהוקמו עבור נשים בלבד ובהן הן משתפות את הדברים השמחים, הדברים העצובים, הרצון שלהן לקבל הכוונה ובעיקר בדברים מצחיקים אשר קורים לכולן, רק לא מספרים את זה.

התסריט להצגה

מי שכותבת את התסריט עבור הצגת נשים היא בדרך כלל אישה, אשר מכירה מקרוב את עולמן של הנשים ולכן קל לה מאד לספר על סיטואציות מסוימות. יש הצגות לנשים שמתרכזות בנושאים כמו קריירה, אחרות מתמקדות בנושאים זוגיים, גידול הילדים ועוד. המטרה היא ליצור הזדהות של הנשים בקהל, עם כל מה שקורה על הבמה. לכן הצגות מסוג זה מתאפיינות בסיטואציות אשר מוכרות לנשים רבות ולכן רמת ההנאה שלהן היא אופטימלית.

הרצון הוא להוסיף כמה שיותר רגעי צחוק, על דברים אלמנטריים בחיים, העומס המטורף, הבעל וחוסר ההבנה שלו לכל מה שקורה בעולם המהיר, התכונות של הילדים הצעירים והמתבגרים ואין ספור סיטואציות הזויות אשר קרו לכל אחת ואחת.

המטרה של ההצגה

הצגה לנשים נועדה להרים את מצב הרוח של הנשים, לתת להן כתף תומכת ויד מלטפת ולהדגיש את העובדה שהפעולות שהן מבצעות בחיי היום יום הן נכונות, כיוון שהנשים חושבות תמיד כמה צעדים קדימה ונערכות לכל תרחיש.

כדי לכלול את הנושאים שמעניינים נשים, כל הצגה לנשים מורכבת מכמה מערכות, אשר עוסקות בנושא זהה אחד, או כל מערכה היא בנושא אחר.

התפאורה והתלבושות בהצגה

התפאורה האותנטית היא מרכיב אקוטי בכל הצגה לנשים, חשוב שהיא תבהיר באופן מדויק את המיקום שבו נמצאת האישה. זה יכול להיות במשרד, ברחוב, בטיול בחו"ל, או בבית. הפריטים שנמצאים סביבה, הקולות והרעשים, מכניסים את הנשים שיושבות בקהל לאווירה הרצויה והן נשאבות פנימה וחוות בדיוק את מה שמרגישה השחקנית על הבמה.

גם התלבושות הייחודיות מתאימות לכל סצנה, לבוש מחויט למי שנמצאת במשרה ניהולית בכירה במשרד, בגדי יום יום וכפכפים עבור מי שנמצאת ברחוב, כובע רחב שוליים ותיק על הגב עבור האישה המטיילת וטרינינג אופנתי עבור מי שנמצאת בבית ומחלקת את זמנה בין המחשב שמחובר למקום העובדה, לבין הילדים, הבעל וכמובן הכביסות.

אין ספק שכל הצגה לנשים שהיא קומדיה מסתיימת בצחוק גדול, התרוממות רוח ובמצב רוח מעולה.