אורתו דה – חווית תיאטרון שלא תשכחו

תיאטרון אורתו דה הוא אחד מבתי התיאטרון המיוחדים בישראל. ההצגות שמעלה תיאטרון אורתו דה אינן דומות להצגות העולות בתיאטרונים אחרים, באורתו דה מציגים הצגות ייחודיות מסוגים שונים כמו קומדיות, דרמות, והצגות ילדים אשר עוסקות ברבדים הקשורים למדינת ישראל, לעם ישראל ולהתנהגות האנושית על כל רבדיה. את המסרים הייחודים מעבירים השחקנים בשפת גוף ייחודית, בדרך של מופעי רחוב, במיומנויות הלקוחות מהקרקס, בליצנות מודרנית ובכלים נוספים המרתקים את קהל הצופים ומשאירים בהם טעם של עוד.

תיאטרון אורתו דה פונה לקהלים שונים. הוא מציע חווית תיאטרון קסומה במופעי נשים, בהצגות לילדים, במופעי רחוב, במחזות זמר, בדרמות, בקומדיות, בטרגדיות ועוד.

חווית הצפייה בתיאטרון סוחפת אותנו אל מסע קסום שבו אנו פוגשים דמויות וסיפורים הפונים אל קהלים שונים, אל נשים, אל ילדים ואל הציבור הרחב בעזרת שילוב של אמצעים מגוונים כמו דיבור, תנועה, שפת גוף, תפאורה, אפקטים מיוחדים, תאורה ועוד.

חווית צפייה נשית

אל ההצגות העוסקות בנושאים נשיים בתיאטרון מגיעות רק נשים. ההתכנסות של נשים ללא גברים בהצגות מאפשרת לנשים להיפתח, להתמסר להצגה, לבטא את עצמן ולהרגיש בחופשיות ובנוח מתחילת ההצגה ועד לסופה. הנשים המרוכזות בצפייה מרגישות הזדהות עם הדמויות בהצגה, עם כמה דמויות או רק עם אחת מהן, וההצגה עבורן היא חוויה קסומה ועוצרת נשימה שבסיומה הן יוצאות מההצגה נפעמות כשהמסרים שלה עדיין ממשיכים להדהד בראשן זמן רב אחרי שאורות התיאטרון כבר כבו.

חוויית צפייה לילדים

שחקני תיאטרון אורתו דה אוהבים להצחיק ולשעשע את הילדים. הם מופיעים בפסטיבלים של הצגות ילדים במטרה לחשוף את הקהל הצעיר לתיאטרון, לחשוף אותם לתרבות ולבידור איכותיים, לגרום להם להנאה, להטמיע את המסרים החשובים שהתיאטרון רוצה להעביר, לחבר אותם אל עולמו הקסום של התיאטרון ולהניע אותם להגיע בהווה, וגם בעתיד, לתיאטרון.

הילדים הצופים בהצגות נהנים מחוויית חושים מעצימה, קסומה ומיוחדת של תפאורה, של צבעים, צלילי מוזיקה ושל סיפורים מרתקים ומסקרנים.

מופעי רחוב מרהיבים

מופעי הרחוב הם הצגות שמוצגות ברחובות, בפארקים, בקניון ובכל מקום שבו יש קהל ששמח לראות אומנות רחוב וליצור קשר אישי עם השחקנים. אלו מופעים צבעוניים ומרתקים אשר לא פונים לקהל מסוים, אלא לכל מי שנמצא  במקום באותה נקודת זמן.

שחקני אורתו – דה לא מוותרים על מופעי הרחוב ועל הקשר הישיר עם קהל הצופים. הם אוהבים לספק לצופים חוויות מיוחדות ומאתגרות, להציג את היכולות המופלאות שלהם כמו פנטומימה, ליצנות מודרנית, הליכה עם מסכות, הליכה על קביים, פסלים חיים ועוד. הקהל שצופה בשחקנים מתלהב, נהנה מחוויית אומנות ייחודית אשר מוצגת בדרך חיה ומריע לשחקנים בתשואות רמות.

אורתו דה חווית תיאטרון שלא תשכחו המשלבת תפאורה, אפקטים, תלבושות וכישרון.

לתיאטרון אורתו דה יש מספר כלים אשר מעצימים את חווית התיאטרון:

התפאורה מושקעת

התפאורה הבנויה ביד אמן משמשת ככלי להעברת האווירה בהצגה ועוזרת ליצור את הסביבה התיאטרלית הרצויה. התפאורה מייצרת סביבה ייעודית ומעצימה את התחושות, את הרגשות ואת ההיטמעות של הקהל בתוך סיפור המחזה. באמצעות אפקטים שונים כמו גוונים, צבעים, צללים, אורות ועיצוב תלת ממדי מצליחים בתיאטרון להעניק תחושה של קסם, תחושה של מקום אמיתי ולהדגיש לצופים את הפרטים הקטנים החשובים בסיפור.

התפאורה מצליחה להעביר את הרקע לסיפור. היא מספרת, ללא מילים, על הרקע ההיסטורי, התרבותי והגיאוגרפי של המחזה ומסייעת לצופים להתחבר לסיפור ולהבין אותו טוב יותר.

פנטומימה

בעזרת תנועות הגוף, הידיים והפנים מצליחים שחקני תיאטרון אורתו דה להביע רגשות, רעיונות ולספר סיפורים. שחקני התיאטרון משתמשים בפנטומימה כדי ליצור דמויות מיוחדות וקסומות, להתחבר אל הקהל ולהפתיע אותו. באמצעות תנועות הידיים מצליחים השחקנים ליצור מצבים קומיים ולגרוף פרצי צחוק רמים מהקהל הצופים. הם יודעים איך ליצור מצבים מצחיקים והם מכירים היטב את התנועות שמגרות את הקהל וגורמות לו להנאה ולצחוק.

השימוש בפנטומימה משמש גם ככלי נפלא להעביר מסרים חזקים ועוצמתיים ולאפשר לדמויות בהצגה להביע את עצמם בדרך מרתקת ומרהיבה ולהשאיר רושם וזיכרונות שלא יישכחו על קהל הצופים. השימוש בתנועה ובפנטומימה מקנה דינמיקה וזרימה של הסיפור וחוויית צפייה מרתקת.

פסלים חיים

בהצגה "אבנים", הצגת הדגל של התיאטרון שהוצגה בכל רחבי העולם, שישה פסלים מאנדרטת מורדי הגטאות בגטו ורשה קמים לתחייה ומספרים, ללא מילים, את הסיפורים, את הטרגדיות, ואת הזוועות ובעיקר את ניצחון הרוח.

גם ללא מילים, מצליחים הפסלים החיים לדבר אל הקהל, והקהל שמבין את השפה מבין היטב את מה שהשחקנים אומרים וחווה חוויה ייחודית של שפה תיאטרונית חדשה שמדברת באמצעות תנועה, פסי קול ומשחק וירטואוזי.

לסיכום, אם אתם מחפשים תיאטרון שונה, אם אתם מחפשים חוויות קסומות וחוויות תיאטרון בלתי נשכחות, תיאטרון אורתו – דה מחכה לכם!

שאלות תשובות:

בהחלט. חווית תיאטרון קסומה יכולה לשנות את המציאות היום יומית. חוויה קסומה בתיאטרון יכולה לעצור את הזמן ולהעביר אותנו לעולם אחר, מלא בדמויות, סיפורים ורגשות. חווית תיאטרון קסומה יכולה לשנות את דרך שבה אנחנו רואים את העולם, לחשוף אותנו לתחושות חדשות ולהעניק לנו רגעים של השראה.

חוויית תיאטרון שלא תשכחו יכולה להיות חוויה משפחתית ייחודית כאשר היא מתאימה לכל הגילאים ומציעה תוכן המתאים לכל המשפחה. ביצועי המופעים, תפקידים מיוחדים, צוות אמנים מוכשר ועיצוב יצירתי של הבמה יכולה ליצור זיכרונות משותפים ולעודד את הדיאלוג בין בני המשפחה.

חוויית תיאטרון מרתקת ובלתי נשכחת יכולה לשנות את התפיסה על עולם האמנות על ידי הצגת יצירות וסיפורים מרתקים. התיאטרון מאפשר לנו לראות ולחוות את הכוח התיאטרלי ואת השפעתו המרגשת על הקהל, לפתח את הדמיון שלנו לעולמות חדשים ולהביא להבנה מעמיקה יותר של האמנות בכלל.